.

.

MISSBHO Mastectomy Мозоци Дренажа Торбичка со Missbho Туш Торбичка Мозоци Операцијата за Обновување Дренажа Торбичка (Сива)

MISSBHO Mastectomy Мозоци Дренажа Торбичка со Missbho Туш Торбичка Мозоци Операцијата за Обновување Дренажа

мислење на клиентот:

DEN 407.76
Достапност
Во достапна форма

* Мек, Влага-Wicking Удобност – Обезбедување на крајната удобност и обновување грижа овие операција на градите mastectomy дренажа торбичка може да се користи за да се одржи шишиња додека си спие во кревет и да се обезбеди сите ноќ дише поддршка може да смета. * Пост-Хирургија Обновување и Поддршка – mastectomy дренажа торбичка е дизајниран да им помогне на поддршка на вашето тело и задржете мозоци шишиња безбедно по подложени на операција на рак, како и зголемување или реконструкција. * Dual Мозоци Шише Џебови – Нашите ракот на дојката хирургија обновување појас, исто така може да се одржи два мозоци шишиња безбедно и сигурно, еден за двете страни, да им помогне да лекува и обнова побрзо и со помалку неред или непријатност. * Попаметни Заштитен Дизајн – високо еластична водат бенд дава повеќе слобода на движење, додека фиксна внесува на крајот дозволете да се прилагоди на должината.Устата на чантата, исто така, има заштитна маска за да се обезбеди шишиња не се лизга надвор во текот на ноќта. * Вклучува Туш Торба – Секој Missbho mastectomy дренажа торбичка за жените, исто така, вклучува туш торба за да се обезбеди дури и поголема поддршка.И затоа што тие се направени од издржлив, лесен и удобен мрежа, тие се лесно да се чисти и повторна употреба.p>Обновување поудобно со рак на дојка пост-хирургија mastectomy дренажа торбичка и туш појас од Missbho.Без разлика дали сте се обидува да се надминат ракот на дојката хирургија, а mastectomy, или дури и зголемување, тоа може да биде предизвик да остане чиста и удобно во текот на процесот; особено кога сте постојано одвод течности.Тоа е причината зошто ние го создал Missbho mastectomy дренажа торбичка и поврзан со премиум туш појас.Ние сакаме да ја поврати вашата удобност и доверба по хирургија или реконструкција со мека, дише поддршка систем што ги задоволува вашите потреби како жена и ви помага да се лекува побрзо во процесот.Лесно да се носат, супер удобно, па дури и со двоен џебови за одводнување шишиња, тоа е паметен, безбедно решение за добивање на врати на чувство твоите најдобри.Детали за производот : женска Туш Појас (Сива) Пост Хирургија, Реконструкција, или Зголемување Носат Меки, Влага-Wicking Удобност Двојна Џебови за Одводнување Шишиња Високо Еластична Водат Бенд Заштитна, Не се Лизга Покрие Дизајн на Решетката Ткаенина за Безбедно за Перење и Сушење Вклучува Носење и Чување Торба Поддршка на вашиот пост-хирургија туширање напори со топол туш појас од Missbho со кликнување "Додади во Кошничка" над се сега за да добиете твое.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите