.

.

Текстилни Мастило (CMYK) Бела Текстилни Мастило, pretreatment Течност за Текстил Бело Мастило за DTG Flatbed Печатач Печатење на т-Маица

Текстилни Мастило (CMYK) Бела Текстилни Мастило, pretreatment Течност за Текстил Бело Мастило за DTG Flatbed

мислење на клиентот:

DEN 4079.76
Достапност
Во достапна форма

1. Пред-третман течни изгледа многу потсетува на мастило, но, не се збуни нив.Пред-третман течни не може да влезе во машина, во спротивно тоа ќе го оштети вашиот печатач. 2. Светли бои, ќе не е лесно да ги печати ја главата.Заштеда на трошоците за печатење. 3.Пакетот вклучува : 4*100ml текстилни мастило(C M Y K) + 1 L pretreatment течни + 500ml бело мастило +100ml чистење течност. 4.Мазна мастило тек за подобро печатење квалитет. 5. По користење на оваа група на мастило, може да се купи замена на локално ниво.Но, вие треба да бидете сигурни дека купени мастило е Du Pont текстилни мастило погоден за EPSON L805 печатач.PARAMETERCompatible печатач модел : За DTG Печатач Flatbed Печатење Машина.Спакуван : 4*100ml текстилни мастило(C M Y K) + 1 L текстилни бело мастило одредување агент (Pretreatment течност).+ 500ml бело мастило +100ml чистење liquid Warning The pretreatment течни изгледа многу слично на бело мастило, но, вие не мора да се збуни нив.Пред-третман течни се попрскува на облека кога се печати на не-бела облека.Не внесете печатач.Инаку, печатач ќе бидат оштетени.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите