.

.

Нови Lon0167 LJ12A3-4-J/EZ 4mm Откривање на Далечина НЕ Индуктивен Сензор Прекинувач(LJ12A3-4-J/EZ 4mm Erkennungsentfernung НЕ Induktiver Näherungsschalter

Нови Lon0167 LJ12A3-4-J/EZ 4mm Откривање на Далечина НЕ Индуктивен Сензор Прекинувач(LJ12A3-4-J/EZ 4mm Erkennungsentfernung

мислење на клиентот:

DEN 269.52
Достапност
Во достапна форма

Име на производ : Близината Прекинувач;Модел : LJ12 A3-4-J/EZ;Излез : AC 90-250 V, 400m A.Откривање на Далечина : 4mm;Излез Државата : НЕ, Цилиндар Дијаметар : 18mm.Вклучете Големина : 6 x 2cm/ 2.4" x 0.8"(L*Макс.Г);Вкупната Должина на : ~1.1 М Боја : Жолта, Сребрена на Ѕвонење, Црна;Материјал : Пластични Материјали : Kunststoff u0026 Metall.Тежина : 43g;Пакет : 1 x Близина Прекинувач(Gewicht : 43 g; Paket : 1 x Näherungsschalter.LJ12 A3-4-J/EZ 4mm Откривање на Далечина НЕ Индуктивен Сензор Switch Proximity сензори може да има висока сигурност и долго функционална животот поради отсуството на механички делови и недостатокот на физички контакт помеѓу сензорот и почувствував објект.Близината сензори се користат во машина за вибрации за следење на мерка на варијација во растојание помеѓу вратило и својата поддршка имајќи.Сензор за близина префрлување може да се користи на windows за безбедност на инсталацијата, и кога се отвора прозорецот за А-larm е активирана.Опис на German LJ12 A3-4-J / EZ 4mm Erkennungsentfernung НЕ Induktiver Näherungsschalter Produktname : Näherungsschalter; Modell : LJ12 A3-4-J / EZ; Ausgang : AC 90-220 V , 400 m AErfassungsabstand : 4 mm; Ausgangszustand : NEIN; Zylinderdurchmesser : 18 mm Schaltergröße : 6 х 2 см / 2,4 'x 0,8' (L * Макс.Г); Gesamtlänge : ~ 1,1 MFarbe : Гелб, Silberton, Шварц; Материјал : Kunststoff u0026 Metall Gewicht : 43 g; Paket : 1 x Näherungsschalter.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите