.

.

Сензор, Manufacuring Висока Сигурност 4mm Откривање на Далечина Сензор за Детекција Switch за Автоматска Заштита за Автоматски Системи за Контрола(SN04-N2 DC10-30V NPN.КООРДИНАТОР)

Сензор, Manufacuring Висока Сигурност 4mm Откривање на Далечина Сензор за Детекција Switch за Автоматска Заштита

мислење на клиентот:

DEN 1099.20
Достапност
Во достапна форма

Брз одговор, со голема сигурност, силна анти-мешање способност.Прецизност manufacuring, стабилни перформанси, долг животен век.Ова е индуктивен близина switch сензор со 4mm откривање на далечина.Кога објектот се пристапи сетилните областа на прекинувачот, switch брзо може да се емитуваат електрични команди без контакт или притисок е потребно, точно како одраз на ставовите на движење на објектот.Широко се користи во автоматска контрола на систем за откривање, позиционирање контрола, броење, автоматска заштита и повеќе.Ова е индуктивен близина switch сензор со 4mm откривање на далечина.Кога објектот се пристапи сетилните областа на прекинувачот, switch брзо може да се емитуваат електрични команди без контакт или притисок е потребно, точно како одраз на ставовите на движење на објектот.Брз одговор, со голема сигурност, силна анти-мешање способност.Прецизност manufacuring, стабилни перформанси, долг животен век.Широко се користи во автоматска контрола на систем за откривање, позиционирање контрола, броење, автоматска заштита и повеќе.

Клучни карактеристики

Model:
SN04-N /SN04-N2 / SN04-P / SN04-Y (Optional)
Detection Distance:
4mm ± 10%
Detection Object:
Iron/Magnetic Metal (Detection distance of non-magnetic metal will reduce)
Power Supply Voltage:
DC10-30V / AC90-250VAC
Output Mode:
NPN NO / NPN NC / PNP NO / AC NO
Output Current:
100mA
Cable Length:
1.75m
Temperature Range:
-25~60°C
Insulation Resistance:
>50MΩ
Shell Material:
ABS
Detection Surface Material:
ABS
  :
Package List:
1 x Inductive Proximity Switch :

Им се допаѓа и на купувачите