.

.

Monster Hunter 3 Крајната - Nintendo Wii U

Monster Hunter 3 Крајната - Nintendo Wii U

мислење на клиентот:

DEN 1193.04
Достапност
Во достапна форма

Бренд Нови во кутија.Производот бродови со сите релевантни додатоци.Популарната фантазија акција франшиза Monster Hunter сега е една од најпознатите исконски игри серија во светот продажба на над 21 милиони копии во целиот свет, бидејќи серијата започна во 2004 година. Играчите ја преземат улогата на ловец и се испратени да ги истражат населба во рамките на Monster Hunter универзумот, завршувањето потраги на своето патување да се бараат и да ги убијат чудовишта, додека подобрување на нивните вештини и заработуваат опрема надградби.Со многу предизвикувачки чудовишта и над 200 гости најновото издание на серија е поставена да биде најмногу експанзивна понуда на денот.Monster Hunter 3 Крајната користи функционалности на Wii U конзола за да се обезбеди играчи со навистина интуитивен лов искуство.Екранот на допир функција на двете платформи им овозможува на играчите да брзо да пристапите во играта книги, оружје, поле мапи и мини игри, додека на висок квалитет на графика на Wii U напојува со најновите повторување на Capcom е ПЛАНИНАТА Рамка дава единствена и прекрасен свет за играчите да се истражуваат.Wii U играчи ќе бидат во можност да уживаат во лов со Nintendo 3 DS играчи преку локалната безжична конекција.Гејмери, што поседуваат и Wii U и Nintendo 3 DS може да ги искористат предностите на интер компатибилност на зачувување на податоци помеѓу два конзоли, земајќи го ловат од дневната соба каде и да одат тие.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите