.

.

Време Криза плус Guncon

Време Криза плус Guncon

мислење на клиентот:

DEN 1679.76
Достапност
Во достапна форма

Од Производителот Време на Криза, стрелец кој се изврши редефинирање на жанрот, експлодира врз Play Station со нова мисија-и новиот контролер.Борбата на часовникот и фотографирајте вашите непријатели како што се обиде да го спаси заложниците и да ги минимизира колатерална штета.Акцијата е брза, и точноста е најважен.На елегантен црн Gun Con контролер дозволи остар снимање и креативни затајување со добро поставени Патка копчето.Преглед Namco е .40-калибар магнум опус, Време на Криза, е ништо помалку да аркадна пиштол игри од она што Tekken трилогија е да борци : исклучителни.Во согласност со компанијата дома преводи на Tekken игри, Play Station верзија е дури и подобар од оригиналот.Време на Криза е прво лице polygonal railed пиштол игра која се издвојува од другите во својот жанр од овозможи да патка зад пречки за да се избегне непријател оган и ја превчитате.Сепак, вие не може да се скрие премногу долго, како сите важни времето часовникот брза сте заедно, веројатно завршува повеќе игри од куршуми направи.Иако не се работи толку брзо или како убава како нејзината Систем 22 аркадна колега, Play Station верзија е одличен превод на проблемот-op, додека содржат една сосема нова мисија со повеќе патеки и завршетоци.Овој прилог не само што речиси двојки на големината на игра, тоа е дури и повеќе забавно да се игра од оригиналот три-акт се кандидира.Насловот исто така се одликува со Namco е многу свој светлина пиштол, на Gun Con (тоа се случи во газ-корне црно во Јапонија, но е сива со светло црвена млазницата тука), која куки до двете Play Station и ТВ видео излез за да се гарантира точноста во рок од еден пиксел - функција ќе најдете најмногу е потребно.Додека другите пиштол игри имаат голем број на slop, Време Криза бара вештина за нејзините снимки, особено во нејзините повисоки нивоа, каде непријателите се кријат зад големи, и многу често се движат, објекти.Поставување на патка копчето во близина на устата на Gun Con гарантира што ќе се одржи на пиштол правилно, намалувањето на некои знаења надолу за помлад gangstas насекаде (иако е можно да се чекор на вториот аналоген контролер или тркачки периферните педалата за да продолжи да Глок поза).Приказната за Време на Криза е, искрено, доста случаеви (во првата мисија, ќе мора да го спаси странски претседателот ќерка, додека во вториот, ќе одам по грб снабдувач), но служи за поставување на конфликт против различни опасни непријатели.Овие се движат од стандард беспилотни летала, sharpshooters, машина арсенал, bazooka и мажите, и ноктот-користеше акробати, да bellhops помина ужасно лошо, хеликоптери, крст помеѓу резервоарот и рак, па дури и ножот-користеше fop.Сите во сите, тоа е прилично брилијантен.Единствениот вистински недостаток на целокупниот пакет е дека Gun Con е само компатибилни со Namco стрелците (на следниот е дом верзија на Точка Празно, поради излезе во јануари) и Мидвеј Максимална Сила.Ако сте во потрага за една навистина забавно, навистина точни пиштол игра, ова не може да се победи. Џо Fielder Авторски Права ©1998 Game Spot Inc.Сите права се задржани.Репродукција во целина или делумно, во било која форма или медиум без писмена дозвола на Game Spot е забрането. Game Spot Преглед.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите