.

.

HUBBELL Кабелот Далечински Двоен LED Глава Водоотпорен Отворен Излез во случај на опасност Осветлување, 2 Вкупно W, 3 VDC Нисконапонски Оценка, за Станбени Влез или Надворе

HUBBELL Кабелот Далечински Двоен LED Глава Водоотпорен Отворен Излез во случај на опасност Осветлување, 2 Вкупно

мислење на клиентот:

DEN 943.92
Достапност
Во достапна форма

СИГУРЕН ОСВЕТЛУВАЊЕ : Елита светлината идеален за итни случаи или заштита на резервната моќност светилки во трговски области, како базен области, паркинг палуби, ходници, канцеларии, и повеќе.Тие се безбедни за употреба во влажни локации и се NFPA 101, NFPA 70, и OSHA уверение.ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ : Содржи моќен LED систем за 10-годишен животен век со енергетски ефикасни заштеди кој се елиминира безброј часови на одржување дека традиционалните осветлување барања.ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ : Вклучува елегантен црн високо влијание пламен-номинална термопластични домување заврши со монтажа плоча да се беспрекорно се интегрира со различни прилагодувања за стилот.Може да се монтира на ѕид или плафон најдобро одговара на вашиот уникатен дизајн потреби.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Нема потреба да се скрши пот со нејзиниот брз и лесен процесот на инсталација што автоматски се прилепува заедно.Доаѓа со вода-доказ self-тест се префрлат на лесно следење на батеријата/држачи за неуспех.Наменета за ѕид само.СПЕЦИФИКАЦИИ : Нуди далечински капацитет и способност за енергија до две надворешни затворен или отворен далечински светилки.Вода-доказ дизајн за надворешна апликација.Долг живот ЛЕР со 2 се целосно прилагодливи светилка-глави.Напојува со далечински капацитет Излез, Комбо, или Единица.Целосно прилагодливи светилка-глави.Компасот Производи Бела Отворено Далечински Осветлување Главата е совршен за да се користи како сигурен и енергетски ефикасни осветлување решение за комерцијални локации како што базен области, паркинг палуби, и други активности на отворен простор.Неговото целосно прилагодливи светилка глави се сместени во елегантни бели, високо влијание пламен-номинална термопластични домување, со монтажа плоча да се вклопуваат во со голем број на активности на отворено прилагодувања за стилот.Со моќна LED систем фали на 10-годишен животен циклус, со енергетски ефикасни заштеди кој се елиминира безброј часови на одржување дека традиционалните осветлување барања.Уживајте во новина на брз и стрес-слободен процесот на инсталација и остатокот увери дека вашето задоволство е кога ќе се направи вашето купување.Тоа е време да дишат нов живот во вашиот итни осветлување со освежен и зголемена безбедност осветлување дизајн.Направи вашата нарачка денес да започнете вашето патување, на сосема ново осветлување искуство.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите