.

.

Orvis Алуминиум Altimeter Часовник

Orvis Алуминиум Altimeter Часовник

мислење на клиентот:

DEN 719.76
Достапност
Во достапна форма

Инспириран од altimeters од втората светска војна авион, Алуминиум Altimeter Часовник е изграден со актерите, машински алуминиумски и витко месинг завртки во солиден, автентична форма.Dial куќи на subdial со ознаки што се мери висината на илјада метри, додека главната раце означени височина на десетина и стотина метри.Е инспириран подарок за историја фанови, овој убав часовник е разговор парче за дом или канцеларија.Увезени. 5 1/2 "H x 4 1/2 "W x 4 1/2 "D.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите