.

.

Arcticway Замена за Серпентина Појас Idler Линискиот Макара Мицубиши Montero Pajero 2001-2006 MD368210

Arcticway Замена за Серпентина Појас Idler Линискиот Макара Мицубиши Montero Pajero 2001-2006 MD368210

мислење на клиентот:

DEN 434.40
Достапност
Во достапна форма

Челик и термопластични изградба овозможува голема издржливост, топлина дисипација, и dampening за долг живот.Овие pulleys функција неспокојот површини и построги dimensional tolerances да се продолжи појас живот.Изградена на крајот, Idler Макара е супериорен во однос на корозија на нечистотија, сол, хемикалии, како и други под-the-худ загадувачи.Оваа тешки-должност, носат-отпорни, замена на диск појас idler макара е дизајниран да се намали носат, триење, вибрации, и harshness.Референтен Дел Број : 231544,89544, MD368210. Одговара за За Montero 3.5 L 2001-2002,Montero 3.8 L 2003-2006. 12 Месеци Гаранција ги Покрива Дел Купи, Но Не Покрива Труд или Дополнителни Трошоци. 2006 Мицубиши Montero 3.8 Л 2005 Мицубиши Montero 3.8 L. 2004 Мицубиши Montero 3.8 L. 2003 Мицубиши Montero 3.8 Л 2002 Мицубиши Montero 3.5 Л. 2001 Мицубиши Montero 3.5 Л. GA37307 8641422001, E25005 BTA 88160 APV2986 P358002 T36749, MPQ1302 MD368210 03426405 654856 0381487 A08052, J1145065 153851 DIP5503 FI20130 J1145046 VKM65044.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите