.

.

5-Парче СДС Плус Длето Сет, 2 Точка Длето 2 Рамни Длето 1 Голема Рамна Длето Електрични Чекан, Длето Малку Сет за Електрична Уривање & Прекинувач Чекани Вежба Постави А

5-Парче СДС Плус Длето Сет, 2 Точка Длето 2 Рамни Длето 1 Голема Рамна Длето Електрични Чекан, Длето Малку Сет

мислење на клиентот:

DEN 455.76
Достапност
Во достапна форма

Широко се користи : Тоа може да се користи во црвена тула ѕидови, цемент ѕидови, пена ѕидови, се меша тули ѕидови и други ѕид од тули згради.Тоа може да се користи за да рудникот камења и ѕидовите да се отстрани остри предмети.СДС Плус Длето Сет : 1pcs 0.17 х 5.90" посочи длето, 1pcs 0.15 x 9.84" посочи длето, 1pcs 0.78 x 5.90" рамна длето, 1pcs 0.78 x 9.84" рамна длето, 1pcs 1.57 x 9.84" голема рамна длето.Ги исполни вашите различни потреби.Висок квалитет 40 CR челик : Високо квалитетен челик фалсификување + висока температура борбата против третман, висока цврстина, висока отпорност на абење, висока цврстина.Површинска заштита слој : Дополнителни површината заштита може да се минимизира триење и абење и продолжување на работниот век.Применливи машини : Погоден за СДС Плус електрични или cordless чекан.Нашите рачки се стокмено за тесни не се лизга употреба, со моќни torsion отпор да ви даде копнееше услуга живот, дури и под казнувањето употреба.Карактеристики : Погоден за СДС Плус електрични или cordless чекан Произведени со топлина лекување на процесот потребната цврстина и издржливост, За ѕидот и конкретни уривање Спецификација : Материјал : Ultrahigh-сила 40 CR челик Точка Chisels Големина : 4.5 150mm x/0.17 х 5.90" , 4x 250mm/0.15 x 9.84" Рамна Длето Големина : 20x 150mm/0.78 x 5.90" , 20x 250mm/0.78 x 9.84 голема Рамна Длето : 40x 250mm/1.57 x 9.84" Пластична Цевка пакување Големина : 45x 260mm/1.77 x 10.23" Пакет содржина : 2x Чекан Точка Chisels 2x Чекан Рамен Длето 1x Чекан голема Рамна Длето.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите