.

.

Зоолошката Градина Med Природни Водната Желка Храна, Раст Формула, 54-Унца

Зоолошката Градина Med Природни Водната Желка Храна, Раст Формула, 54-Унца

мислење на клиентот:

DEN 451.92
Достапност
Во достапна форма

Додадени витамини и минерали. 35% протеини. 3/16" пелети за желки 2-6".#1 на Водната желка храна помина "природни" и сега е достапна во 3 пелети големини и протеини нивоа (Hatchling, Раст и Одржување Формули).Секој е научно формулиран за да се исполнат на исхраната барањата на водни желки во секој од нивните фази на животот.На Hatchling формула е повисока во протеин за да се приспособат на брзите стапки на раст на hatchling и малолетни водни желки.Растот и Одржувањето формули се сретнат во услови на растечки и возрасни водни желки.Нашите пелети плови, што го прави полесно за водни желки, кои сакаат јадење на површината на водата, да се лоцира нивната храна. 43 години во изработка Зоолошката градина Med е приказната за страста и откривањето.Се започна со млади Гери Bagnall истражување на крик во близина на неговиот дом во северна Калифорнија и радост тој се најде во раздвижениот локалната афилијација на жаби и toads.На Отворено повика на него и тој го најде мирот и среќата таму.Откривање суштества и проучување на нивните живеалишта предизвика пламен во него дека има уште да изумрат и еден дека тој е страстен за споделување со други.Чудото тој откриени од неговите денови во крик, вештините кои ги собрал од кои работат во домашно милениче и риба продавници во неговата младост, и чувство на заедница тој се најде во одгледување и тргување влекачи со другите од целиот свет сите соработувале во Гери визијата која стана Зоолошката градина на Медицински Лаборатории; на врвот во иновативни домашни миленичиња нега за влекачи и егзотични миленици за сопствениците на домашни миленичиња и conservationists во светот.Кога го прашав за раниот развој на Зоолошката градина Med, тој рече : "Никогаш во милиони години би се замисли си тука, или дека тоа е она што јас би се прави.Мислам дека сум добра во ставање добри луѓе заедно и овозможувајќи им да се создаде магија." Тимот кој го прави до Зоолошката градина Med акции Гери страст да ги споделат и да откриете splender на овие често се занемаруваат примероци.Ние сакаме нашите животни, а тие се, се разбира, во центарот на она што ние го правиме, но тоа е тим што таа ги носи сите заедно и го прави Гери е, и нашите соништа.Со создавањето и еволуцијата на Зоолошката градина на Медицински Лаборатории, Гери е приказна на discovery има сега дојде полн круг, и Зоолошката градина Med има уникатна можност да ги инспирира следната генерација на истражувачи.Гери рече, "За мене, тоа никогаш не е за дестинација, но на патувањето.Имам добивано и да направи неверојатни работи, и секој од нив доведе до следниот.И сега, еве јас сум!" Па каде не патувањето води од тука?Инспирирање на младите луѓе да одат надвор, и да се грижи за природата.Во денешниот свет, не секој има можност да се откријат суштества или истражуваат на отворено.Се надеваме дека нашата филозофија за донесување малку на природата во внатрешноста ќе помогне да се премости да се исклучите од природниот свет што може толку лесно да се случи кога зафати во технологијата и нашите инаку зафатен живот.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите