.

.

Нерѓосувачки Челик Храна Мелница,Храна Мелница Џем Машина,2 Четвртиот Капацитет и 3 Дискови,за Овошје, Сосови, Purees, Супи и Храна за бебиња

Нерѓосувачки Челик Храна Мелница,Храна Мелница Џем Машина,2 Четвртиот Капацитет и 3 Дискови,за Овошје, Сосови,

мислење на клиентот:

DEN 2172.00
Достапност
Во достапна форма

Мулти-користете Мелница : 2 четвртиот капацитет и 3 големина на дискови : парична казна (околу 2 mm/0.08 in), medium (околу 3 mm/0.12 во) и крупен (околу 7 mm/0.28 во) може да ги исполни вашите различни потреби.Тоа ќе безбедно време кога pureeing и со дното clips на дното тоа сигурно костец на само за било сад.Тоа е одличен избор за да се подготви различни сосови, бебе и пире храна, желеа, џемови, задржува, како и пире од компири.Едноставно, пролет-натоварени лост.Лесен за Употреба и Разноврсна : Тоа е машина за миење садови безбедно за дополнителна погодност и побрзо расчистување.За безбедност, тоа е опремен со долга рачка за да се задржи вашите раце јасно и мал помошник рачка кои се вклопуваат во текот мешање чинии или готвење додаде леснотија на користење.Здроби домати и да ги отстрани семе за супи, сок или италијански јадења.Вие исто така може да вирус семе од бобинки за храна за бебиња, каша од компири за ручек или пире од овошје за пити или други десерти. 3 Уникатен Употреба : Овој повеќенаменски делукс храна мелница 3 врши функции : masher, ricer, и цедилка.Тоа е идеален за овошје, сосови, purees, супи, и храна за бебиња.Можете да ја користите оваа нерѓосувачки челик храна мелница одлуки на посебно кожа, влакна, и семе од purees.Храната мелница, исто така, ќе каша од ориз или компири.Се користи како цедилка, ќе кожа, влакна, и семе од purees.Нерѓосувачки сад е идеален за топла храна и нема да дамка.Доаѓа освен за лесно чистење.Најдобра Алатка за Надворешна Активност : Ова не-електрични храна мелница се напојува со рака и е ергономски дизајниран за непречено вртење.Можете да го користите додека сте живи надвор од мрежа, кампување, отворено партија или едноставно работи на се повеќе самоуверени дома.Тоа е добра алатка за вашите активности на отворено.Високо квалитетен не ' Рѓосувачки Челик : Направен од високо-квалитет не-токсични нерѓосувачки челик материјал, тоа можете безбедно да се допре храна директно, лесен за чистење, машина за миење садови безбедно и траат за цел живот!На елегантни нерѓосувачки челик изградба не е само за естетика, тоа исто така го прави многу издржливи и отпорни на грубото ракување.Мелничката овошје, зеленчук, и други видови на храна во совршен конзистентност доаѓа лесно со оваа делукс храна мелница.Пакување Листа : Нерѓосувачки Челик Џем Машина*1 Note : Поради светлосни ефекти и снимање агли, не е боја на разликата во производ, ве молиме да се разбере.Поради прирачник за мерење, постои толеранција во производ големина.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите