.

.

COLZER Прочистувач на Воздух за Дома Голема Соба со Вистински HEPA Филтер & Активиран Јаглерод Филтерот за да го Отстраните Елиминира Прашина, Пет Првут, Мириса Смрдеата

COLZER Прочистувач на Воздух за Дома Голема Соба со Вистински HEPA Филтер & Активиран Јаглерод Филтерот за да

мислење на клиентот:

DEN 3599.76
Достапност
Во достапна форма

❃【Висока Ефикасност Филтрација】HEPA прочистувач на воздух со голема CADR, оценка на 220 m3/h (130 CFM) за домашна голема соба, која е доволно моќни да го освежи воздухот и до 300 квадратни ft соби во 10 минути , 900 квадратни стапки во 30 минути , 1800 квадратни стапки во 60 минути.Најдобро служи помошник кога ќе имаат домашни миленици или кога чад и во нов стан. ❃【3-Фаза Филтер во Воздухот Прочистувач】 Воздушен со пред-филтрирање, HEPA ефикасна филтер, и активниот јаглен филтер за прочистување дома мириси.Пред-филтрирање спречува > 0.2 мм влакна честички како влакна во воздухот,ефикасност до 99.9%.HEPA филтер за вториот прочисти, спречување и отстранување на прашина загадувањето, да се обезбеди квалитетот на воздухот стандард на PM2.5. Активиран јаглерод филтер може да моќно апсорбира и solidify како и кристализира, па тоа може да го апсорбира лош мирис од воздух за ослободување на чист воздух да се луѓе. ❃【Воздух purifiers за дома со Авто Мод】Во Авто (A) на владата, овој мирис eliminator со HEPA филтер автоматски ќе се прилагоди на брзината на вентилаторот според квалитетот на воздухот ќе се детектира, најдобро се чисти вашиот живот воздух. ❃【Воздушен со ултра-тивок Режим на Спиење】Се одличен ноќен одмор во вашата спална соба, прочистувач на воздух работи со нивоата на бучава ниска во 23 d B во Сон (S) Режим, што ќе ви овозможи да уживаат во мирен и смирувачки внатрешна средина ви помогне да заспие.Исто така да ја зачувате енергијата со фан ротирачки од околу 480 ВРТЕЖИ во минута и номинална моќност на 50 W. ❃【Сигурен Квалитет】за Разлика од квалитетни тест, додека производството, овој пренослив соба прочистувач на воздухот е FCC потврдија, ХИДРАТИ и ETL наведени, и доаѓа со 2-годишно бесплатно гаранција.Ако ви се исполнат било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт нашата услуга оддел.Се чувствувате освежени и да се ревитализираат со COLZER Вистински HEPA Прочистувач на Воздух ЕПИ-186 дека е опремена со 3-фаза филтер во комбинација со Пред-Филтрирање, Точно HEPA филтер, и Активиран Јаглерод филтри на високо CADR на 220 m3/h (130 CFM), доволно моќни да се чисти вашиот воздухот во собите до 1800 квадратни стапки во 60 минути, совршен за спални соби, дневна соба, кујна, и канцеларии.Квалитетот На Воздухот Индикатор.На воздухот-квалитет на сензорот детектира како вашиот воздухот е и индикатор менува својата боја за да знаете, па можете да ги прилагодите поставките за тоа.Со контролите, кои се едноставни и лесни за употреба, овој HEPA филтер за воздух прочистувач е лесна се вклопуваат во секоја соба. · Режим на спиење за ниски-бучава операција во студија соба, сала за состаноци, или спална соба. · Автоматски Режим за plug-и-оди работата, се на ментална работа надвор од прилагодувања. · Тајмер Функција за поставување на тајмерот за да се кандидира на вашиот прочистувач на воздух за до 8 часа за да одговараат на вашите лични распоред.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите