.

.

FLEXFAB 3/8 СИНИ СИЛИКОНИ HI-TEMP ЦРЕВО (НАПРАВЕН ВО САД) (Сина, 5 МЕТРИ)

FLEXFAB 3/8 СИНИ СИЛИКОНИ HI-TEMP ЦРЕВО (НАПРАВЕН ВО САД) (Сина, 5 МЕТРИ)

мислење на клиентот:

DEN 480.00
Достапност
Во достапна форма

5526 СЕРИЈА : ГРЕЈАЧ ЦРЕВО.Внатре Дијаметар (ID) : 0.38" (10мм).Надворешниот Дијаметар (OD) : 0.71" (18mm). · Ги ИСПОЛНУВА БАРАЊАТА SAE-J20 R3 · 1/4" ВНАТРЕШЕН ДИЈАМЕТАР · .58" НАДВОРЕШНИОТ ДИЈАМЕТАР · ГРЕЕЊЕ 350 F ЛАДЕЊЕ 65 F · ПУКНА ПРИТИСОК 350 PSI · 250 PSI ПРЕПОРАЧУВА · НАВЕДНУВААТ РАДИУС 5 ПАТИ НА ЦРЕВОТО OD · КЛАСИФИЦИРАНИ SAE J2 Р3 КЛАСА 4 · VMQ СИЛИКОНИ ЦЕВКИ СО ПЛЕТЕНКА НАЈЛОН ЗА ДОПОЛНИТЕЛНА СИЛА · ги ИСПОЛНУВА ИЛИ ГО НАДМИНУВА ОПЕРАТИВНИ БАРАЊА НА TMC RP303 B Класа I II Одделение · СИЛИКОНСКИ ЦРЕВА НЕ Е КОМПАТИБИЛЕН СО ГОРИВО ИЛИ МАСЛО · FLEXFAB СИЛИКОНИ ГРЕЈАЧ /COOLANT ЦРЕВО СЕ ОТПОРНИ НА НАПУКНУВАЊЕ ПИЛИНГ СТАРЕЕЊЕ НА ТЕМПЕРАТУРАТА ОД -65 F - 350 F.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите