.

.

uxcell 15x15x8mm Сребрен Тон Термички Само Лепило Алуминиум Heatsink Електронски Радијатори 20 Компјутери

uxcell 15x15x8mm Сребрен Тон Термички Само Лепило Алуминиум Heatsink Електронски Радијатори 20 Компјутери

мислење на клиентот:

DEN 179.76
Достапност
Во достапна форма

[ПАРАМЕТАР] : Вкупната Големина : 15 х 15 x 8 mm / 0.59 x 0.59 x 0.31 инчен (L*W*H); Боја : Сребро на Ѕвонење. [ТЕРМИЧКИ ПОДЛОГА] Овој heatsink дојде со коефициент на топлинска спроводливост лепило, да ви помогне да прахосвам топлина, лесен за употреба, силна stickiness. [ПРИМЕНА] На heatsink е посебна алатка за ладење чипови, stepper моторни возачот модул и други мали електроника дека не доаѓа со било ладење. [МАТЕРИЈАЛ] Алуминиумска легура, голема функција за дисипација на топлина. [РАБОТА] Лесен за инсталирање, единствено се земе секунди да го инсталирате.Функција : Ова heatsink дојде со коефициент на топлинска спроводливост лепило, да ви помогне да прахосвам топлина, лесен за употреба, силна stickiness.Алуминиум heatsink може да се примени на 3 D принтери, IC чип, MOS, електронски чипсет, топлина дисипација или каде што треба ефикасно heatsink.Спецификација : Боја : Сребро Tone Material : Алуминиум Alloy Overall Големина : 15 х 15 x 8 mm / 0.59 x 0.59 x 0.31 инчен (L*W*H) Пакет Содржина : 20 x Heatsink.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите