.

.

JGDFWomen е Спортски Headbands Мажите и Жените е Пот-Доказ Headbands Влага Wicking Не се Лизга Еластична Headbands, што се Користи за Јога, Велосипедизам, Играње Топка, Трчање и Други Фитн

JGDFWomen е Спортски Headbands Мажите и Жените е Пот-Доказ Headbands Влага Wicking Не се Лизга Еластична Headbands,

мислење на клиентот:

DEN 263.76
Достапност
Во достапна форма

Влага-апсорпција и пот-wicking материјал-се се уште се грижиш за пот тече во твоите очи за време на вежбање?Дојде користат нашите проширува спортски sweatband.Жените?s јога појас е дише hairband.Тоа има двоен слој на кожата мека и-пријателски материјал.Надворешниот слој е дише и брзо сушење.Внатрешниот слој апсорбира и cools пот.На headband може да апсорбира влага и фитил далеку потење.Тоа се суши брзо, кој ќе направи да се чувствувате удобно додека работел или вежбате.Висок квалитет на еластичност-спортски headband има висока еластичност, и задна гума за џвакање прилагодување појас лесно може да се вклопи во различни главата circumferences, не премногу силно или премногу лабава, мека, дише, еластична и кул, и многу удобен за носење.Ова го прави ви одговара и удобен за носење.Модерен дизајн-на еластична бенд има вградено силикони во анти-пропадна ленти, кои се не се лизга и пот-отпорни, еколошки и здрави, и има широк еднострани дизајн.На headband е погоден за голем број на лицето форми.На headband има стилски дизајн и светли бои.Тоа може да се користи од страна на мажите и жените.Тоа изгледа многу убава и може да се натпревар за дами " спортски headband со твоите убава облека.Лесно да се носат и грижа-една големина одговара на сите, не е лесно да се носат, да се носат работи headband, не јазли, само да го исклучите.Нашите спортски појаси се погодни за речиси сите глава големини поради трајни и растеглив материјал што се користи во нивното производство.Нашите дами sweatband е лесно да се чисти со рака или во машина за перење.Широк спектар на употреба-можете да го носат, за да учествуваат во разни спортови, како што се : јога, трчање, вежби, маратон, фитнес, голф, кошарка, пешачење, безбол, фудбал, тенис, возење велосипед, итн.Тоа е исто така многу погодни за надворешни работи, градинарство, готвење, итн.Сите сезони!.Материјал : 95% полиестер влакна 5% spandex Боја : сина, розова, црвена роза, црна, сива Големина : 11cm широк×24cm (пред се протега) 36 (по истегнување) спортски пот-доказ headband има висока еластичност, и задна гума за џвакање прилагодување појас може да се водат за да се вклопи во главите на повеќето возрасни мажи и жени, без да предизвика било каква непријатност.Една големина одговара на сите.Јога headband има вградено силикони во анти-пропадна лента, која е не се лизга и пот-отпорни.Тоа изгледа многу убава.Можете да одговара на женските спортски headband со твоите убава облека.За повеќе намени во секојдневниот живот, користете го овој стилски и разноврсна headband да се вежба, веќе не се грижите за неуредна коса на главата и лицето и пот на вашето лице.Секојдневно мажите и жените headbands се идеално за јога, трчање, вежби, маратон, фитнес, голф, кошарка, пешачење, безбол, фудбал, тенис, возење велосипед, и теретана.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите