.

.

КИН&P HDMI Кабел 10ft (3m) Сребро Ultra High Speed HDMI Кабли 2.0/1.4 Поддршка 3D 2160P, HD 4k,PS4,Небото,Ethernet,Audio Return Channel,Lossless Аудио и Видео Пренос - Full Hd [Најновата Верзија]

КИН&P HDMI Кабел 10ft (3m) Сребро Ultra High Speed HDMI Кабли 2.0/1.4 Поддршка 3D 2160P, HD 4k,PS4,Небото,Ethernet,Audio

мислење на клиентот:

DEN 179.04
Достапност
Во достапна форма

Голема кабел за 3 D уреди заедно со НЕБОТО + HD , Богородица, Blu-Ray, Лаптоп, КОМПЈУТЕР, ДВД, PS3, Xbox, Wii U, Tivo, Vizio, Sony, Apple TV, 3 D / Плазма / LCD / LED / ТВ и многу други HD подготвен уреди,Од мал мобилен, дома-забава, или игри уред до големи HDTV или проектор, репродукција само што влегов повеќе импресивен.Емитува на квалитетот на дигитално видео, дигитални аудио и интер-компонента контролните сигнали се сите во еден компактен HD конектор.На 1080p Hdmi кабел поддржува Пренос на податоци до 18 Gbps, од 10.2 Gbps во HDMI 1.5, со Вграден-во Ethernet и Аудио Враќање; Кабел ви овозможува да споделувате Интернет конекција помеѓу повеќе уреди без потреба за посебни Етернет кабел.HDMI 2.0 Верзија Супер Висок Квалитет на Кабел v1.4а-со 3 D Технологија и Аудио враќање(ARC)/МАЧКА-2 HDMI Кабел(Полна 1080p/2160p одобрени),Полно со Ултра HD 4k поддршка - 2160p (4096 Х 2160 пиксели),продолжен боја простори како што се xv Бојата и Длабоки Бои.Поддржува 720p, 1080i,1080p и 2160p, исто така, Поддржува 4 K x 2К Видео и повеќе боја изобилие,Поддржува 54-Малку Длабоко Боја за Хрупкави Слика.Поддржува Вистински HD 7.1 Dolby и DTS-HD Master Аудио,Поддршка за сите телевизија со 1000 Hz стапки и погоре.Ги исполнува HDMI 1.4 спецификација (48 бита/px боја длабочина) и Заштитените да се брани против мешање.High-Speed HDMI Кабел карактеристики 24 K позлатени, CL3 Оценет Тројно Заштитените Тешки 28 AWG,7.3 OD Премија Одделение Кабел со Мека ПВЦ Јакна Совршен за Во-Ѕидот Инсталации r, корозија-отпорни конектори кои што испорачуваат оптимален пренос на сигнал со пониска нарушување на точка на контактот.Ултра-висока брзина lossless аудио и видео пренос,Оваа посветеност на дигитален сигнал обезбедува звук и квалитет на слика која е повистинито на оригиналот.Audio Return Channel - тоа во HDMI 1.4 овозможува ТВ, преку еден HDMI кабел, за да го испратите аудио податоци "upstream" на A/V ресивер или сараунд аудио контролер, зголемување на корисникот флексибилност и елиминирање на потребата за секој посебен S/PDIF аудио конекција. 3 D-најновата верзија на HDMI стандард се утврдува со критична инфраструктура за имплементација на 3 D видео во домот, дефинирање на влез/излез протоколи кои ќе се овозможи 3 D дисплеи и извор уреди да комуницираат преку HDMI врската.Донесувањето вистинска 3 D игри и 3 D домашно кино, поддршка на резолуции до 1080p во 3 D.Дополнителни Боја Простори - HDMI стандард сега нуди мајчин поддршка за дополнителни три боја простори : s YCC601 боја/RGB боја/YCC601 боја/Како и х.v.Боја, секоја од овие колор простори дефинира палета на достапни бои, кои се поголеми од традиционалните RGB колор модел, и поблиску до целосна палета на бои воочлива за човековото око.Компатибилност - Поддржува 3 D Содржини - Загарантирана 4 Kx2 K, 1440p, 1080p, 1080i, 720p, 480p, и 480i Резолуции - Конектори 24 K позлатени - Ethernet & Аудио Врати канали се елиминира екстра мрежа и аудио кабли.Помалку кабли значи потенок кабел за управување со кутија! - Го поддржува Стапки на Пренос До 340 Mhz или 10.2 gbps - Поддржува Вистински HD 7.1 Dolby и DTS-HD Master Аудио Поддржани видео резолуција : Full HD 1080p Quad HD 1440p 3 D HD 2x1080p Ултра HD 2160p Овој кабел, исто така работи со : БИЛО кој уред со HDMI лого.СИТЕ ревизии на HDMI v2.0, v1.4 & v1.3.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите