.

.

USB Електрични Перница на Температура Подлога USB Ќебе за Ладна Терапија Олеснување се Задржи Топло,Црна

USB Електрични Перница на Температура Подлога USB Ќебе за Ладна Терапија Олеснување се Задржи Топло,Црна

мислење на клиентот:

DEN 455.52
Достапност
Во достапна форма

Изработени од мек кадифен кадифе.Овој загреан перница може да биде љубезно божиќ подарок,подарок за роденден на вашите пријатели,сопруга и така натаму.Може да се користат за туристички спалната соба,канцеларија.Answer : ___________________________ NOTE : Не е голем загрева ќебе.ВЕ МОЛИМЕ ПРОВЕРЕТЕ ЈА ГОЛЕМИНАТА.Загреан ќебе големина : W17.5x L31.3 Инчи.Греење, капакот нема потреба батеријата.Само USB напојување за работа.Работат излез 5 V=1 A,2 A.,компјутер,лаптоп,.Heatinig Ќебе ќе повеќе потоплите кога се поврзете излез 2 A(како што се моќ банка,мобилен телефон бесплатно адаптер).И кога се поврзете КОМПЈУТЕР,ЛАПТОП излез за 1А,температура ќе се малку пониски.Ве молиме да не се задржи подолго време за користење.Кога спијам,ве молиме отстранете од извор на енергија.НАДГРАДИ БЕЗБЕДНО НОВИОТ ДИЗАЈН : Загрева елемент во внатрешноста со Температура Детектор за да се задржи безбедна употреба.Кога го достигне максимална температура прилагодување за(158℉).Тоа ќе го запре загрева до и пониска температура во Безбедна и Соодветна Температура околу 120℉-130℉.(Референца).Повеќе Безбедно use in home off Ice.Само престане да работи кога ќе го исклучите извор на енергија.Греење елемент големина за : L11.8x W7.8 инчи.На температура подлога беше во ќебе централна.Греење температурата може да влијае на ладно време надвор.Загреан перница потоплите, но не жешка,ако премногу топло,може да се чувствуваат непријатно.Соодветна температура е подобро за вас.ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме да не се задржи подолго време за користење.Кога спијам,ве молиме отстранете од извор на енергија.Во сува студ ,при првиот допир на греење фрли,тоа може да се случи малку статични или не.Тоа е нормално физика,не влијае да се користи.Исто како и други облека кога ќе допрете.Низок напон 5 V да се задржи можете безбедно да се користи.Пакет : 1 BUC USB Електрични Перница на Температура Подлога ,1 Пар слободни Екран на Допир Ракавици за Жени, Девојки Назад Потоплите Ладно Терапии Олеснување Забелешка : 2>Прашање : При контакт различни USB уред ,на температура зошто да не се различни од другите?Одговор : Кога приклучок во КОМПЈУТЕРОТ,како PC излез тековната најголем 1А,па загреана подлога ниска температура, но топло. 3>Но кога телефон за контакт полнење адаптер или моќ банка,како излез на 5 V=2 A,тековната излез беше 2 A,па температурата е висока тогаш приклучок во КОМПЈУТЕР,лаптоп.Само зависи од вашите изберете Наведете : USB напојување со струја.Како што се моќ банка,лаптоп,мобилен телефон бесплатно адаптер(Output5v=1 A,2 A).Answer : ___________________________ Note : Кога спие,ве молиме исклучете го моќ во случај на долго време греење и наштети на вашата кожа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите