.

.

BriskHeat SRL12361PADJB SRL-ADJ Греење Ќебе со Контрола и PSA, 1080W, 120V, 36 Должина, 12 Ширина

BriskHeat SRL12361PADJB SRL-ADJ Греење Ќебе со Контрола и PSA, 1080W, 120V, 36 Должина, 12 Ширина

мислење на клиентот:

DEN 8759.76
Достапност
Во достапна форма

Моќта на густината : SRL серија : 2.5 w/in2 (.003 w/mm2).Без притисок чувствителни лепило (ПСА).Прилагодливи термостат : SRL серија : 50-425°F (10-218°C).Единица Брои Тип е Греење Ќебе.Направен во : сад.Вграден-во контрола на температурата : plug-and-play.Погоден за голем број на површини како што се тенкови, жирито, транспортери, силоси итн.SRL Серија : Идеален за метални површини.Brisk Heat SRL12361 PADJB SRL-ADJ Греење Ќебе со Контрола и PSA, 1080 W, 120 V.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите