.

.

Дрвени Лажици за Готвење, Дрвена Лажица во Собата, Тиково Дрвени Садови, Nonstick Садови, Еко Пријателски Мешајќи Лажици, Мешање Лажици и Служат Лажици, Сет од 4 со Woodenhouse

Дрвени Лажици за Готвење, Дрвена Лажица во Собата, Тиково Дрвени Садови, Nonstick Садови, Еко Пријателски Мешајќи

мислење на клиентот:

DEN 813.60
Достапност
Во достапна форма

✔ ДОЖИВОТНО КВАЛИТЕТ : Овие кујна tools ќе трае цел живот.Се чувствувате среќни како сите тие имаат мазни рабови, се изшкуркан правилно, се трајни, и имаат одличен финиш.Квалитетот е наш највисок наведување на изворот / авторот.Некои алатки може да се разликуваат во сенка, бидејќи на нивните природни материјали. ✔ СОВРШЕН ГОЛЕМИНИ И ФОРМИ : се Чувствуваат удобно и лесни 12.6 инчи долго-рачка лажици најдобро за мешање и мешајќи.Исто така, се најде еден пар на разноврсна 10.2 инчи долго лажици.Доволно длабоко scooping големина за сосови, ориз, салата, и тестенини.Ги исполнуваат сите готвење и послужување потреби со овој сет. ✔ НЕ НУЛА И ОДГОВОРНО ИЗВОРИ : се Готви на леано железо, челик, на nonstick садови и насекаде да се знае тоа ќе биде безбедно.Одговорен извор дава на сите нас некои мир на умот, ние сите треба да се грижиме.Нема мирис или хемикалии на овие дрвени садови. ✔ ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ И да се ОДРЖУВААТ : Тие се обложени и добро полиран со јасна Храна Одделение Не-Токсични лак што е одлично за задржување својот прекрасен сјај.Рака мие со топла сапуница вода за плакнење чистење и чување на суво.Се применуваат минерално масло за одржување на природниот дрвени убавина. ✔ УБАВА ПАКУВАЊЕ И WOODENHOUSE ЗАДОВОЛСТВО : ја Покаже својата благодарност со оваа уникатна и прекрасна подарок.Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни, ве молиме контактирајте со нас за брза замена или рефундирање. 1x Дупчиња Мешајќи со Лажица (12.6 инчи долг). 1x Мешање со Лажица (12.6 инчи долг). 1x Салата Spork (10.2 инчи долг). 1x Салата/Сос Разноврсна Лажица (10.2 инчи долг). 1x Мулти-користете лен Торба.Најчестите Прашања : .Се прибор обложени или лакирани? - Прибор се лакирани со Храна-Одделение Минерално Масло да се прошири нејзината мазна површина.Ќе прибор штета не држи тави? - Не, тие не ќе се, тие се дизајнирани за nonstick тави.Се садови машина за миење садови безбедно? - Бр.Ве молиме рака мие садови и да се избегне впива во вода за долго време.Дали дрво доаѓаат од одржлив извор? - Да, лажици се извори од одржливи насади.Ние се обидуваме да се намали пластични колку што ние може да е премногу.Што се вклучени?. 1x Дупчиња Мешајќи со Лажица (12.6 инчи долг)1x Мешање со Лажица (12.6 инчи долг)1x Салата Spork (10.2 инчи долг)1x Салата/Сос Разноврсна Лажица (10.2 инчи долг)1x Мулти-користете лен Торба.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите