.

.

Резервоар за гориво Вратата Покрие Трим Одговара за Dodge Полначот 2015-2021 Гас Капа Вратата Надворешни Декоративни Карбонски Влакна Црна

Резервоар за гориво Вратата Покрие Трим Одговара за Dodge Полначот 2015-2021 Гас Капа Вратата Надворешни Декоративни

мислење на клиентот:

DEN 530.16
Достапност
Во достапна форма

Компатибилност : Наменета за еден автомобил модел, само одговара за Dodge Полначот 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021. Ве молиме потврдете дали тоа одговара пред купување.Специјален Дизајн : Собира оригиналниот автомобил податоци за да дизајн и производство, совршено се вклопуваат во резервоарот за гориво капа, карбонски влакна шема и УВ површината боја процесот на подобрување на автомобилот изглед, стил, и да додадете карактеристични бои.Заштитете го Вашиот Автомобил : Овој резервоар за гориво вратата декоративен поклопец може да ги покрие оригинални резервни играчи, само надворешната декорација, не е замена за резервоарот за гориво капак.Одличен Материјал : GUZIKO на резервоар за гориво покрие вратата декорација е изработен од ABS пластика, кој е лесен во тежина, рѓа-доказ, не-исчезнува, трајни, и има долг животен век.Лесен за Инсталација : Посебен автомобил налепници, едноставен и прецизен, само треба да се исчисти површината кога инсталирање, кора исклучите лента и се држи на одредена позиција, притиснете нежно за околу 1 минута.Нема други алатки се потребни, и не ќе штета на изглед на автомобилот. 1. Чистење на површината со алкохол, се прелива алкохол на платно и избришете ја со сува крпа за да избегнете оштетување на оригиналниот автомобил. 2. Користи фен за коса да се загрее на лента да се добие подобро прилепување. 3. Нежно притиснете за речиси 1 минута.Отстранување : Повлечете го животински производ, од една страна, топлина лента со фен за коса, и се чека на лента да се водат полека, лесно да се отстрани со рака.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите