.

.

UCO Оригинални Свеќа Фенер Вредност Пакет со 3 Свеќи и Складирање Торба

UCO Оригинални Свеќа Фенер Вредност Пакет со 3 Свеќи и Складирање Торба

мислење на клиентот:

DEN 959.76
Достапност
Во достапна форма

Вклучува UCO Оригинални Месинг Свеќа Фенер, 3-пакет на UCO 9 Часа Свеќи, и заштитна руно торба.Пролет-натоварени цевка држи свеќа пламен на оптимална висина.Расклопна фенер се вклопува во еден мал простор; погоден за кампување или backpacking.Лесно-слајд стакло оџак создава windproof средина за свеќа.Пресврт заклучување на база плус сметководствена се справи и виси кука.Вистински месинг изградба.Класичен UCO Оригинални Свеќа Фенер во удобен вредност пакет, кој исто така вклучува 3-пакет на UCO 9 часа свеќи и мека, руно торба за чување.На UCO Оригинални Свеќа Фенер е подеднакво погоден за кампување и активности на отворено како што е на обезбедување на осветлување дома во итни ситуации.На фенер е расклопна за да се минимизира просторот и се одликува со лесна-лизгачки стаклени оџак дека создава windproof средина за свеќа.Пролетта-напојува свеќа цевка турка свеќа до, како што гори, одржување на пламенот гори во постојана висина.На гледање слот му овозможува на корисникот за следење на преостанатото време на бавниот-гори свеќа.Вклучува носење справи и виси кука.Два Инчи во дијаметар, на фенер стои 6.5 Инчи кога се отвори и паѓа да се 4.25 Инчен кога затворена.Тежина (со свеќа) е 6.4 унци (181 g).Дувачкиот фенер 8.8 унци (249 g).Направен во САД.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите