.

.

KINGTOP Голф Flagstick Мини, Пракса Ставање Зелени Знамиња за Двор, 3 Нозе, Fiberglass Преносни 2-Дел Дизајн, Подароци Идеја

KINGTOP Голф Flagstick Мини, Пракса Ставање Зелени Знамиња за Двор, 3 Нозе, Fiberglass Преносни 2-Дел Дизајн,

мислење на клиентот:

DEN 1199.76
Достапност
Во достапна форма

420 D Најлон.Суво Чистење Само.УНИКАТЕН - Јарболот дизајниран со Топката Retriever, дозволувајќи им на голфери не свиткување надолу за да ги собереш топче за голф повеќе, но само подигнете до северниот пол за да се добие топки.Јарболот - Користење на највисок квалитет на индустриски стандарди fiberglass, ќе не delaminate и да предизвика опасни splinters како и другите.НИ Знаме Направено од 600 deniers, УВ стабилизира полиестер.Мерки 6" X 8" PGA стандардна големина голф пракса знамиња и тоа е пораби да цевка овозможувајќи ви да ја ротирате насока.МАТЕРИЈАЛ - Fiberglass пол и 600-denier полиестер знаме за да се обезбеди долг животен век на голф pin знамиња.Апликација - Изградете ја вашата сопствена пракса дупка веднаш во вашиот двор со Kingtop знаме стап комбо комплет.Бараат да се подобри вашиот голф игра од удобноста на вашиот дом?Оваа голф дупка знаме ви помага да подобро да се визуелизира растојание како практика во вашиот двор/ home градина!!Тие се прекине лесно за брзо складирање или транспорт!Тоа е Најдобриот Голф Подарок Идеи за Вашите Деца!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите