.

.

2.4 GHz Безжична Bluetooth Глувчето, Батерија Исклучување на Тивок Кликнете Безжичен Глушец 1600DPI за Bluetooth-От за Компјутер, Лаптоп или Таблет компјутер Работи на Windows, Mac OS, Хр

2.4 GHz Безжична Bluetooth Глувчето, Батерија Исклучување на Тивок Кликнете Безжичен Глушец 1600DPI за Bluetooth-От

мислење на клиентот:

DEN 383.76
Достапност
Во достапна форма

BLUETOOTH ГЛУВЧЕТО : Bluetooth конекција,лесно да се пар и да се поврзете.Не заземаат било USB порти, нема потреба да се грижите не USB порт лево за помош на глувчето.Се поврзува директно да Bluetooth-от за преносни компјутери лаптоп или КОМПЈУТЕР, без потреба за примачот.МОЛЧИ КЛИКНЕТЕ : Потивок и Silenter да кликнете, го прави да се концентрира на вашата работа без нарушување на другите околу вас.ПРИЛАГОДЛИВА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ и СУПЕР ИЗДРЖЛИВ : Switch DPI нивоа меѓу 800, 1200 и 1600 да се исполнат и на обичните и игри потреби.Напредни Оптичка Технологија на Следење обезбедува поголема осетливост за прецизно следење на широк спектар на површини.Тестирани повеќе од 5 милиони пати кликне животниот век обезбедува долгорочна и стабилна употреба.RECHRGEABLE ОПТИЧКИ БЕЗЖИЧНИ ГЛУВЧЕТО : Вграден-во литиум батерија,лесно да наплатат преку вклучени USB кабел, вие никогаш не треба да ги купите било батерии за вашиот глушец од сега!!.ШИРОК КОМПАТИБИЛНОСТ : Работи со Bluetooth-от на компјутерите со Windows XP, VISTA, 7, 8 и 10(Ова Rechargable Bluetooth Безжична Глувчето ужива 30 дена пари назад и 12-месечен грижете се-бесплатно гаранција)Забелешка : НЕ се компатибилни со Apple, i Phone, i Pad ,Mac Book 2016 година или Macbook Air. 30 дена за парите назад и 12-месеци гарантирањето, кога не сте задоволни со нашите производи или имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас за да добиете по продажба на услуги, ние ќе ви даде задоволни одговор во рок од 24 часа.Чувствителни и Noiseless Тивка кликне слободно се грижите за пречеше други покрај вас и да ви се фокусираше додека работат или студираат.Оптички ласерски овозможува брз одговор, прецизно движење и неспокојот следење 3 Прилагодливи DPI 800/1200/1600 DPI Резолуција Оптички за Следење на Технологија овозможува повеќе чувствителност од стандардните оптички глувци за непречено и прецизно следење на широк спектар на површини,одговараат и на обичните и игри потреби вградената Батерија Лесно да наплатат со микро usb кабел,заштедите на трошоците за купување батерии Удобно Дизајн Совршен за Сите Раце,се вклопува удобно во својата рака и копчињата се совршено наоѓа за вашата канцеларија и игри потреби, се избегнува рака замор, за долгорочна употреба Спецификација: Bluetooth Технологија : Bluetooth 3.0 Објект Димензија:4.29*2.75*1.45 инчи Објект Материјал : ABS Број на Клуч : 6 Копчиња Нето Тежина : 3.2 оз DPI : 800-1200-1600 Напојување : Изграден во батерија на тоа Како да се поврзете : 1. Вклучување на глувчето исклучете 2. Го вклучите вашиот уред Bluetooth, и нека пребарувате за уреди со Bluetooth околу 3. Кликнете на спарување на Bluetooth копче на глувчето брзо 4. Почекајте некое време, кога вашиот уред пребарува за уредот наречен Bluetooth глувчето, кликнете Натпревар Пакет се вклучени : 1 x Bluetooth Глувчето 1 x Прирачник за Корисникот 1 x Полнење кабел ве Молиме Имајте во предвид : Bluetooth USB адаптер е потребно ако компјутер не поддржува Bluetooth функцијата.Назад и Напред Копчиња не се достапни за Mac OS.Не поддржуваат i Pad bluetooth конекција. (за i Pad сите серија).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите