.

.

Bewinner Безжичен Глушец за Деца, 2.4 G Безжичен Маус со USB Приемник, Автомобил Безжичен Глушец Bluetooth Оптички Глушец 1600DPI за Лаптоп КОМПЈУТЕР Таблет Игри Канцеларија Mac Window

Bewinner Безжичен Глушец за Деца, 2.4 G Безжичен Маус со USB Приемник, Автомобил Безжичен Глушец Bluetooth Оптички

мислење на клиентот:

DEN 278.16
Достапност
Во достапна форма

【Долго Безжичен Пренос на Далечина】Овој безжичен глушец користи 2.4 G безжичен пренос на технологија, до 10m безжичен пренос, стабилна и мазна пренос, plug and play. 【Широка Компатибилност】Ова е универзален безжичен глушец погоден за Win XP / Vista / Win7 / ME / 2000 / Mac OS или подоцна. 【Висока Прецизност Оптички Глушец】На прецизноста на позиционирањето на овој безжичен глушец е до 1600 DPI, кој може да се задоволат потребите на дневна статистика и игри за забава. 【Таписерии И Модерен Изглед】Ова глувче има цртан филм автомобил форма, таписерии и симпатична изглед.Тоа е специјален подарок за пријател и дете. 【Научни Дизајн】На дното на глувчето е опремен со приемник за складирање оддел за чување на pouched USB приемник.Answer : ___________________________ Note : 1. Ве молиме имајте во предвид дека ова глувчето бара 2 * AAA батерии, која НЕ е вклучена во пакетот. 2. Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашиот вид разбирање.Спецификација : Тип : Безжични Mouse Моќност : 2 * AAA батерии (НЕ се вклучени) Префрлување живот : 5 милиони циклуси Висока резолуција : 1600 DPI Копчето : 3 копчиња со копчето за тркала Безжичен оператор фреквенција : 2402 MHz-2480 MHz Максимално забрзување : 14 инчи по втор Безжичен : 2.4 GHz безжична трансмисија Работа на далечина : До 10 метри Компатибилен систем : Windows XP / Vista / Windows 7 / ME / 2000 / Mac OS, или подоцна Тежина : Околу. 59g Големина : Прибл. 10 * 5.5 * 3.5 cm / 3.9 * 2.2 * 1.4 во Пакет листа : 1 * Безжичен Глушец 1 * USB Receiver The USB приемник е сместен во внатрешноста на глувчето, можете да видите кога ќе го вклучите помош на глувчето.

Клучни карактеристики

Type:
Wireless Mouse
Power:
2 * AAA batteries (NOT included)
Switching life:
5 million cycles
High resolution:
1600DPI
Button:
3 buttons with scroll wheel
Wireless carrier frequency:
2402MHz-2480MHz
Maximum acceleration:
14 inches per second
Wireless:
2.4GHz wireless transmission
Working distance:
Up to 10 meters
Compatible system:
For Windows XP / Vista / Windows 7 / ME / 2000 / Mac OS, or later
Weight:
Approx. 59g
Size:
Approx. 10 * 5.5 * 3.5cm / 3.9 * 2.2 * 1.4in
  :
Package list:
1 * Wireless Mouse :
1 * USB Receiver :
The USB receiver is placed inside the mouse, you can see when you turn on the mouse :

Им се допаѓа и на купувачите