.

.

Привремена Боја на Косата Восок, Унисекс DIY Мат Боја на Косата Восок за Коса Боја Крем, Мулти-Природни Бои за Инстант Виолетова Коса, Боја Крем Коса Стил Восок за Пар?

Привремена Боја на Косата Восок, Унисекс DIY Мат Боја на Косата Восок за Коса Боја Крем, Мулти-Природни Бои

мислење на клиентот:

DEN 119.76
Достапност
Во достапна форма

【Природни Состојки】виолетова коса, восок боја е направен од природни состојки, без иритација на скалпот и без штети на вашето здравје.Мат боја на косата восок кал ви овозможува стил и боја на косата во исто време.Тоа е професионална коса боја восок за мажи жени. 【Инстант DIY Коса Боење 】Страшни привремено губење на боја и восок, има коса во место во исто време.Можете да се меша 2-3 различни бои за да се постигне саканата боја или искачување боја.Уживаат во секој ден да се започне со нова фризура дека дизајниран како ви се допаѓа дома наместо на салонот. 【Совршен за Различни Прилики】Привремена боја на коса е погодна за Фестивали, Партии, Cosplay Партија, Клубска, Гробови, ноќта на Вештерките, Секојдневна употреба.Привремен пурпурна боја на косата е добро решение за луѓе кои сака умирање косата со различни бои , обезбедува привремено и фантастична коса боја на бојата и покривање. 【Тоа како да го Користите】1.Миење на вашата коса и сува тоа до 80%. 2. Земе правото износ рамномерно бришење восок на вашата дланка и се применуваат на косата, боја на вашиот саканата површина на косата и се повторува неколку пати со цел да се стил на саканиот ефект. 【Совети】1. ве молиме кожата тестирање пред да бојата на вашата коса за да се избегне алергии по користење на боја на коса производи. 2. Ако се стави премногу во вашата коса и таа добива тешки, сите што ви треба е додадете малку вода и четка од екстра.Совети за Различни Типови Коса.За момчиња кратка коса, една кутија може да се користи за 3 пати нормално;.За девојки шут коса, една кутија може да се користи 2 пати нормално;.За девојки средината на должината на косата, една кутија може да се користи само 1 пати;.За долга коса, ќе треба најмалку 2 кутии за еднократна употреба.Употреба Совети : .ВАЖНО : се препорачува секогаш да се направи patch тест пред главната постапка, особено ако имате чувствителна кожа или се подложни на реакции.За најдобри резултати, ние ви препорачуваме да чешел косата прв, а потоа поделете ја косата во неколку слоеви и боја посебно ако имате долга коса или кадрава коса.Ова е нормална појава, која коса може да се зацврстуваат по боја.Ако се стави премногу во вашата коса и таа добива тешки, сите што ви треба е додадете малку вода и четка од екстра.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите