.

.

Соработник На Правдата Бајрон Р. Бела Фотографија Потпишана

Соработник На Правдата Бајрон Р. Бела Фотографија Потпишана

мислење на клиентот:

DEN 7200.00
Достапност
Во достапна форма

Прави незаборавни еден-на-еден вид подарок или единствен централен за вашиот дом или канцеларија!.КОНТАКТ СО НАС ДЕНЕС И ДА СЕ НАПРАВИ ПОНУДА НА ОВАА ЛИСТА!.UACC регистрирани дилер #RD110 и долгогодишен член на Ракописот Општество - Во бизнисот од 1981 година. Ние нудиме автентични autographs & ракописи и секоја набавка е поддржана од страна на сертификат за автентичност - Купи со доверба!.Ние сме тука да одговори на сите прашања може да имате во врска со овој или било кој друг дел.Имаме одлична репутација за сеопфатноста на нашето истражување, за нашиот бизнис интегритет и за нашата услуга за нашите клиенти.БАЈРОН БЕЛО Црно и бело публицитет фотографија на Бајрон Бел во неговото судија облека.Фотографија потпишана : "Byron Rwhite".Б/w, 8x10¼ вкупно сликата 5x7 (една површина).Име влијаеше на дното на фотографијата.Бајрон Р. Вајт (1917-2002), беше првиот состанок на Врховниот Суд од страна на Претседателот Кенеди и служел од 1962 година до неговото пензионирање во 1993 година. Белиот одигра професионален фудбал за потоа Питсбург Пирати (сега Steelers) за да заработи пари за законот училиште, и беше Родос Научник во Оксфорд, додека втората Светска Војна избувна.Тој се врати во U. S. и се запиша во Јеил правниот факултет во 1940 година и, исто така, одигра две сезони со Детроит Лавови.Во времето на неговото именување, тој беше најмладиот член (на возраст од 44) да им служи на Судот.Тешко да се категоризираат и сомнителни на идеологија, Бела dissented во таква ознака за земја случаи како Миранда (извор на "Миранда предупредување", 1966 година) и Roe v. Вејд (1973).Мастило белешки (непознат рака) и монтажа лепак остаток на verso (не се покаже преку).Парична казна состојба. - Ве молиме да не контактирате доколку имате какви било прашања или да бара дополнителни информации.HFSID 154799.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите