.

.

YUANJS Телескоп Цевка Адаптер Прстен, Алуминиум Легура SLR/dslr фото Камера Адаптер за Монтирање Цевки Телескоп Ракав M42 Тема за забележување на т.н Опсегот

YUANJS Телескоп Цевка Адаптер Прстен, Алуминиум Легура SLR/dslr фото Камера Адаптер за Монтирање Цевки Телескоп

мислење на клиентот:

DEN 120.96
Достапност
Во достапна форма

【Се применуваат за】Тема M42x0.75, одговара на камерата Т - прстен. 【Компатибилност】Компатибилен со поголемиот дел од SLR / dslr фото апарати. 【Лесно да се Инсталира】Едноставен и практичен, лесен за инсталација. 【Професионален дизајн】На шупливи дизајн не влијае на фокусирање тркало. 【Лесен за употреба】Помогне со визуелни фотографија.Им помогне на поврзување на камерата за да телескоп за директна фотографија лесен и лесно.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Камера Телескоп Tube Материјал : алуминиум легура Боја : црна Тема : надворешниот тема : M42*0.75 милиметри, внатрешен навој : M48*0.75 мм поле на примена : птица-гледање, SLR/микро една камера Тежина : околу. 104g Големина : прибл. 93x48x42mm/3.7x1.9x1.7inch Пакет Листа : 1 x Камера Телескоп Цевка.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите