.

.

30ml Течни Фондацијата, Шминка Козметички Водоотпорен Дише Долготрајни Concealer Фондацијата, Мат Масло Контрола Concealer Лицето Менување на Фондацијата(#02)

30ml Течни Фондацијата, Шминка Козметички Водоотпорен Дише Долготрајни Concealer Фондацијата, Мат Масло Контрола

мислење на клиентот:

DEN 278.16
Достапност
Во достапна форма

Напредни текстура : Оваа течност козметички прав е geotureally кожата, мазна, многу удобно и лесно да се носат.Одлична еластичност и хидратација е супериорен и не ќе се направи на лицето досадна и сува.По лицето се применува, тоа е свила висок квалитет шминка.Единствен боја на кожа : течност фондацијата има добра белење ефект, ефикасно регулирање на бојата на кожата, и не се направи боја на кожата.Тоа може да создаде природата голи шминка, исто како и бојата на кожата.Висок concealer ефект : На укинување на прав е добро.Тоа може да се покријат и да се намали фините линии, брчките и недостатоци, изработка на шминка совршен.Ви помогне да се создаде нежна и мазна кожа.Холдинг време : Овој течни фондацијата, има многу добар држење ефект, кога ќе излезе, како што се патување абортус, оваа течност фондацијата може да ви помогне да се задржи на целиот ден, нека вашата убавина остане онлајн .Покрај тоа, оваа течност фондацијата има одлична водоотпорен и пот ефекти, дури и ако потење во текот на летото не се плаши од правење на шминка.Ефикасна изолација : Оваа течност фондацијата не може ефективно да го блокира прашина, прашина, козметика, и компјутер, како и сончева светлина зрачење и заштита на кожата.Тоа има ефект на сончање изолација, шише со прашок има различни функции, заштеда на време и напор, што е многу погодно.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите