.

.

L'Oreal Париз Козметика Вистински Натпревар Супер-Blendable Фондацијата Шминка, Природни Удар, 2 Count

L'Oreal Париз Козметика Вистински Натпревар Супер-Blendable Фондацијата Шминка, Природни Удар, 2 Count

мислење на клиентот:

DEN 431.28
Достапност
Во достапна форма

Токму натпревари тонот на кожата и полугласно.Diffuses несовршености и ја храни кожата. 45 Точно да ви нијанси.Со патентиран боја технологија, L'Oreal Париз Вистински Натпревар Супер-Blendable Фондацијата прецизно одговара на вашата кожа, тон и полугласно и координира совршено со Вистински Натпревар во Прав, Руменило, и Concealer.Формулиран со Прецизно Одговара на Технологија за да се обезбеди на повеќето природни точно-да-ти покриеност.Ултра-чиста формула не содржи масла, мириси, или пора-затнување спојници, па сите ќе видите е убава, светли, беспрекорна кожа.Супер blendable фондацијата содржи SPF 19 да се заштити кожата, додека обезбедување мала до средна покриеност со природен крај.Со Витамини А и Ц, пченица микроб и грозје, овошје екстракт да се задржи вашата кожа подхрануваа, заштитени и здрави.Крај : Природен заштитен фактор : 17 (изберете нијанси).Покриеност : Светло, средни покриеност на фондацијата.Типот на кожата : За сите типови на кожа.Масло-слободни.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите