.

.

Деца Прибор,Бебе Вилушка и Лажица Сет,Лесно Години за да Зафат,Бебе Обука Прибор Совршено Дизајниран за Самостојно Хранење (Црвено-Свинче)

Деца Прибор,Бебе Вилушка и Лажица Сет,Лесно Години за да Зафат,Бебе Обука Прибор Совршено Дизајниран за Самостојно

мислење на клиентот:

DEN 239.76
Достапност
Во достапна форма

Лесно Да се Одржи : Ова бебе utensil карактеристики лесни лесно зафат се справува со кои се лесни за детето да дофати, Одлично за вашите бебиња учење авто-feed. 100% Храна Одделение од Нерѓосувачки Челик Материјал : BPA, Олово, Латекс и Phthalate Слободни.Висок квалитет на метал вилушка и лажица е издржлив, рака мие или едноставно место во машина за миење на садови за кавга-бесплатно расчистување.Безбедна за Бебе:Работ криви дизајн,безбедни за Бебето да се користи,длабоко лажица форма за полесно scooping на храна и течности.Производ Димензии : Set доаѓа со 1*лажица и 1*вилушка,секој utensil мерки 3.6" L x 1.3" W x 1.1"Ж. На соодветна големина го прави лесен за бебиња да зафат.Совршен Подарок:Нашите деца utensil е совршен подарок за бебето да се научи само хранење.Симпатична дизајн го прави совршено се вклопуваат за двете бебе девојка и бебе момче.Даде како подарок за внука, внук,најдобар пријател или некој кој има расте бебето.Вашето бебе е безбедноста е наш приоритет.Нашите деца сребрениот лажица и вилушка собата е направен на 304 нерѓосувачки челик додека се справува со се направени од храна одделение силиконски, BPA-free, ОЛОВО и Латекс Слободни.Сите материјали се на безбедноста тестирани, на состанокот на НАЈВИСОКО СТАНДАРДИТЕ на БЕЗБЕДНОСТ на ХРАНАТА.Специјално дизајнирани за години за да научат да се само-хранење, уникатни дизајни, светли бои, само право форми, и лесни рачки, итн, сите состав на овие садови не се сомневам неверојатно да биде вашиот најдобар избор и да се направи само хранење полесно.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите