.

.

Америка со Schiavon Sterling Silver Flatware Вечера Поставите Услуга 65 Компјутери Италија

Америка со Schiavon Sterling Silver Flatware Вечера Поставите Услуга 65 Компјутери Италија

мислење на клиентот:

DEN 1975.20
Достапност
Во достапна форма

Состав : Стерлинг Сребро.Возраст : Пост-1940 Година. Бренд : Schiavon.Модел : Америка.Тип : Flatware - Сетови.Америка со Schiavon This модел потсетува на моделот Bernadotte од Georg Jensen.Вечера нож и вилушка, се дополнителни големи, Европска големина, импресивен!Овој 65 парче sterling silver АМЕРИКА СО SCHIAVON сет вклучува : 8 Големи ВЕЧЕРА НОЖЕВИ, 10"8 Големи ВЕЧЕРА ПРЕДНИЦИ, 8 1/8"8 РУЧЕК НОЖЕВИ, 8 5/8"7 ДЕСЕРТ ПРЕДНИЦИ, 6 3/4"7 ЛАЖИЧКИ, 5 7/8"8 МЕСТО ЛАЖИЦИ СУПА, 7"8 ШУПЛИВИ се СПРАВИ со ПУТЕР SPREADERS, 6 3/4"8 DEMITASSE ЛАЖИЧКИ, 4 3/8"1 СОК LADLE, 6 1/4"1 парче ЛАЖИЦА, 9 3/4"1 РИБА СЕРВЕР, СИТЕ-STERLING, 11"Чување на градите не е вклучена.Одлична состојба, не monogrammed.Поставени ќе бидат професионално полиран и запечатени во индивидуални пластични ракави во пред испораката.Повеќе количини (на повеќето предмети) се во парк.Да нарачате повеќе од една, се зголеми количеството во вашата шопинг количка.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите