.

.

Mepra Flatware-Сетови, Сребро.

Mepra Flatware-Сетови, Сребро.

мислење на клиентот:

DEN 17731.68
Достапност
Во достапна форма

Машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО FLATWARE : Mepra прибор за јадење е дизајниран да биде трајно и целосно машина за миење садови безбедно.Овој прибор за јадење е отпорна на ' рѓа, корозија, бледнее, tarnishing, и chipping да се обезбеди долгорочна flatware сет.ИТАЛИЈАНСКИ ИЗРАБОТЕНИ ДИЗАЈНИ : Mepra е познат за иновативност во дизајнот, благодарение на Целосна соработка со важни италијански дизајнери како што се Angelo Mangiarotti.Сега ќе можете да лесно да се донесе парче Направени во Италија историјата на вашата маса.Се ДОЖИВЕЕ НЕШТО ПОСЕБНО : ова flatware колекција претставува низа на премија прибор за јадење направен од подебели од не ' рѓосувачки челик.Достапни во полиран финиш, на Баварија колекција додава стил на секојдневните јадење моменти, што го наједноставните јадења, како појадок или на семејна вечера, повеќе незаборавни.ВИСОКА ОТПОРНОСТ на ПРИБОР за јадење : јадење приборот за јадење во собата е направен со користење на не ' рѓосувачки челик 18/10. Оваа челик содржи повеќе од 5% на легирање елементи и е многу силна.Материјалот останува непроменета со корозија и оксидација. 39 ПАРЧЕ ПРИБОР за јадење ПОСТАВЕН ВКЛУЧУВА : Mepra 39-парче сет вклучува 6x Европската лажица, 6x табела вилушка, 6x салата вилушка, 6x Европската кафе лажица, 1 супена ladle, 1 парче лажица, 1 парче вилушка, 6x табела нож шупливи се справи, и 6x салата нож шупливи се справи.Заврши flatware сет за 6 табела settings.Оваа 39-парче сет вклучува 6x Европската лажица, 6x табела вилушка, 6x салата вилушка, 6x Европската кафе лажица, 1 супена ladle, 1 парче лажица, 1 парче вилушка, 6x табела нож шупливи се справи, и 6x салата нож шупливи се справи.Заврши flatware сет за 6 табела settings.Оваа flatware колекција претставува низа на премија прибор за јадење направен од подебели од не ' рѓосувачки челик.Достапни во современ стил заврши, Баварија нерѓосувачки челик колекција додава луксуз да секојдневни моменти, што го наједноставните јадења, како појадок или на семејна вечера, повеќе незаборавни.Mepra прибор за јадење е дизајниран да биде трајно и целосно машина за миење садови безбедно.Овој прибор за јадење е отпорна на ' рѓа, корозија, бледнее, tarnishing, и chipping да се обезбеди долгорочна flatware сет.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите