.

.

GOLDENROD (596) Канистер Вода-Блок на Резервоар за Гориво Филтер со 1 NPT Врвот на Капа, бела

GOLDENROD (596) Канистер Вода-Блок на Резервоар за Гориво Филтер со 1 NPT Врвот на Капа, бела

мислење на клиентот:

DEN 1586.40
Достапност
Во достапна форма

Вода-Блок филтрирање ги отстранува водата од бензин и дизел гориво; Вода-апсорбирање на полимери стапица вода, ограничувањето на гориво протокот кога тоа е време да го замени канистер.Ги отстранува микроскопските честички (10 microns) на ' рѓа, песок, кал, скала, и lint.Цинк умре-фрлија врвот на капа со 14" NPT цевка фитинзи.Целиот канистер може да биде фрлена надвор и да се замени.Максимална препорачува проток од 25 GPM; работен притисок до 50 psi.U.S.направени вода-апсорбирање на канистер на резервоар за гориво филтер со 1" NPT врвот на капа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите