.

.

Pentek 150235 20-ББ 1-1/2 #20 Големи Сини Филтер за Домување (Пакување од 2)

Pentek 150235 20-ББ 1-1/2 20 Големи Сини Филтер за Домување (Пакување од 2)

мислење на клиентот:

DEN 1296.00
Достапност
Во достапна форма

Голем филтер за домување за висок проток и тешки слоевита апликации.Засилен полипропилен sump за сила и хемиска отпорност.Користење со 20" x 4-1/2" филтер кертриџ (се продава одделно).Притисок олеснување копчето прави промена на касети полесно.Почетна пад на притисок од 1 psi на проток од 20 gpm.Оваа Pentek 150235 20-ББ 1-1/2" #20 Големи Сини филтер за домување со притисок олеснување е погоден за висок проток и тешки слоевита апликации.На sump е направен на армирано-полипропилен за сила и отпорност на хемикалии, и капа е направен од високо-проток полипропилен (HFPP) за вкочанетост.На капа е 1.5" женски Национален Цевка Тема Коси (NPT) навој влезни и излезни конекции и нитрилна butadiene гума (Buna-N) О-прстен за да се обезбеди вдп печат.Притисок олеснување копчето на влезот страна на ззп изданија притисок за домување за промена на филтер касети.Домување може да се користи со 20" x 4-1/2" филтер кертриџ (се продава одделно).Тоа е прв пад на притисок од 1 фунта на квадратен инч (psi) со проток од 20 литри во минута (gpm), максимум оперативни притисок од 90 psi, и максимум оперативни температура од 100 степени F (37.8 степени C).Овој филтер за домување ги исполнува Националните Санитарни Фондацијата/Американскиот Национален Институт за Стандарди (NSF/ANSI) стандард 42 за обезбедување на квалитет и е за употреба во различни висок проток апликации, вклучувајќи станбени вода за пиење филтрација, службата за храна и за наводнување, меѓу другите.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите