.

.

Varizoom Мини 8-pin-от Канон Зум Контрола

Varizoom Мини 8-pin-от Канон Зум Контрола

мислење на клиентот:

DEN 3868.80
Достапност
Во достапна форма

Прецизност фокус и ирис контрола за Panasonic HVX200 и DVX100 B camcorders.Единствени двојно knob прилагодување систем ви овозможува леснотија во соодветна фокусот и експозицијата.Dual копчиња нека 2 народ самостојно да се прилагоди контроли за движење или кран снимки.Лесно префрлување помеѓу auto and manual фокус; не бара прилагодување или специјална вештина.Мерки 2 x 1.75 инчи; 40-инчен кабелот должина; 2-годишна гаранција.Опис на производот На VZ-Рок ги има сите карактеристики и потреби на Стелт-LX, но користи притисок осетлив, страна-на-страна рокер switch како емитува леќа контроли.Оваа рокер има поголем опсег на движење за пофини степенот на зумирање контрола.КАРАКТЕРИСТИКИ : Широк замав променлива рокер за мазна, одржлив zooms Dedicated "рокер стил" фокус button Low профил снимање/пауза button Power За вклучување/Исклучување копче за toggling камера во или надвор од екранот во мирување mode Switch помеѓу auto and manual фокус со специјално Дизајниран за Panasonic е HVX200 и DVX100 B camcorders, на VZ-PFI нуди прецизност фокус и ирис контрола во стилски, лесни за домување.Единицата, која работи со сите камерата поддржува, стабилизатори, tripods, и зито, се одликува со уникатен двојна knob прилагодување систем кој ви овозможува да се олесни во соодветна фокусот и експозицијата во која било насока.Дури и подобро, dual копчиња нека две независни корисници работат на контрола заедно за критичко фокус во текот на движењето или кран снимки.И тоа е бриз да се префрлате помеѓу автоматско и рачно во секое време, со телото се префрлува дека кликнете без никаков напор во позиција со удар на еден прст.Како резултат на тоа, може да се види на сликата, а не во вашите раце.Интуитивен и мазна, на PFI не бара прилагодување, моќ, или операторот вештина, и го прави совршено се надополнуваат на Panasonic зум контролер.Wielded од такви организации како CNN, C-SPAN, National Geographic Society, и Nickelodeon, Vari Zoom е објектив контролира понудата на широка низа на функции во индустријата.Карактеристики Материјал : ABS пластика Компатибилност : DVX100 B и HVX200 camcorders Димензии : 2 по 1.75 инчи Max менгеме дијаметар : 1.25 инчи должина на Кабелот : 40 инчи Тежина : 0.20 фунти Гаранција : 2 години делови и работна сила.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите