.

.

TYC 622660 Замена на Вентилаторот за Ладење Собрание

TYC 622660 Замена на Вентилаторот за Ладење Собрание

мислење на клиентот:

DEN 2287.20
Достапност
Во достапна форма

Пакет Димензии : 31.4 L x 24.7 H x 5.8 W (инчи).Пакет Тежина : 8.76 фунти.Земја на Потекло : Тајван, Провинција На Кина.Одговара тип : Возило се Специфични.На вентилаторот за ладење собранието е суштински дел на вашето возило е систем за ладење.Тоа мора да се надополни остатокот на систем за ладење од ефикасно ладење на радијатор и/или кондензаторот.Неуспехот во систем за ладење резултира со мотор се прегрее и може да доведе до трајно моторот и/или пренос на штета.TYC вентилаторот за ладење мотори користат висок степен на топката лежишта, магнети и јаглерод четки што им овозможува да биде оценет за 2000 часа на непроблематична операција.За да се обезбеди трајност, секој вентилаторот за ладење дизајн се извршува преку тестови како што се : отпорност на Корозија, издржливост, влага, torsion и вибрации.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите