.

.

TIDIShield Земи 'N Оди Eyewear Кула (Пакување од 100 - 4 кутии од 25) Гравитацијата Фед Заштитни Eyewear Фармацевт, од Суштинско значење Медицински и Ресторан Материјали - Дел Лична З

TIDIShield Земи 'N Оди Eyewear Кула (Пакување од 100 - 4 кутии од 25) Гравитацијата Фед Заштитни Eyewear Фармацевт,

мислење на клиентот:

DEN 662.16
Достапност
Во достапна форма

ЛИЧНА ЗАШТИТНА ОПРЕМА ЦЕЛОСНО СОБРАНИ EYEWEAR ДИСПЕНЗЕРОТ : Целосно да се собраа, за еднократна употреба eyewear фармацевт дизајниран за удобност и пристапност во моментот на користење.Се препорачува за употреба со TIDIShield Eyewear Фармацевт Носител (SKU 7003).Најголемиот ДЕЛ ЛИЧНА ЗАШТИТНА ОПРЕМА (PPE) : Лесен и шарени рамки со оптички степен на јасност леќи.Заврши околу дизајн помага во намалување на изложеност на око нота.Поради зголемена побарувачка, во рамки може да биде еден или мулти-обоени.ЛЕСНИ ЦЕЛОСНО СОБРАНИ ЗАШТИТНИ EYEWEAR : Гравитацијата фед фармацевт со целосно собрани eyewear беше наменета за точка на грижа за пристапност преку mountable акрилик фармацевт носител (носителот се продава одделно).АКЦИИ НА СУШТИНСКИТЕ Т.Е ПРОФЕСИОНАЛНО И РЕСТОРАН МАТЕРИЈАЛИ : Бродови како глутница (4) TIDIShield eyewear кули.Секоја кула вклучува (25) за еднократна употреба заштитни eyewear сетови (100 вкупно).НАПРАВЕНО ВО СЕВЕРНА АМЕРИКА : TIDIShield Производи се направени во Северна Америка со внимателен карактеристики за квалитетна грижа.Дизајниран да помогне да се намали ризикот од eyesplash повреди.Го намалува вкрстена-контаминација помеѓу пациентот случаи преку еднократна употреба eyewear решение.Гравитацијата-фед фармацевт куќи целосно собрани eyewear за леснотијата на користење.Дизајниран за точка на грижа за достапноста преку mountable акрилик фармацевт држачот.Опис на производот TIDIShield целосно-собрани, за еднократна употреба eyewear кула фармацевт (акрилик носител продава одделно) е дизајниран за удобност и пристапност во моментот на користење.Секоја кула вклучува (25) оптички одделение, за еднократна употреба очила со навиват-околу дизајн кој помага во намалување на изложеност на око нота.Ова го промовира практичноста и лесен пристап до лична заштитна опрема на точка на грижа, задоволување на CDC е препорака за дополнителни спречување и контрола практики.Оваа кула фармацевт беше наменета да се користи со TIDIShield Eyewear Фармацевт Носител (SKU 7003), кој се продава одделно.Направено во Северна Америка.TIDI Производи има историја на обезбедување напред-бараат решенија за здравствените работници и претприемачи—медицински потрошен материјал што се удобен и лесен за употреба.Секој ден, старателите се сврти кон TIDI Производи за набавка на user-friendly, усогласеност-зајакнување на ризик), како и намалување на решенија.Бродови како (100) групи на заштитни eyewear, (4) пакет на eyewear фармацевт кула, секој содржи (25) за еднократна употреба заштитни eyewear сетови.Контакт Информации За Производителот 800-521-1314 Се Зголемува За Усогласеност.Дизајниран да помогне да се намали ризикот од eyesplash повреди Намалува вкрстена-контаминација помеѓу пациентот случаи преку еднократна употреба eyewear решение.Овозможува Погодност.Гравитацијата-фед фармацевт куќи целосно собрани eyewear за леснотијата на користење Наменета за точка на грижа за достапноста преку mountable акрилик фармацевт држачот. *Поради CV-19 криза побарувачка, во рамки може да биде еден обоени или мулти-обоени.На TIDIShield око за заштита портфолио мисија е да се заштити старателите на точка на грижа од страна на намалување на ризикот од око нота што може да предизвика око.инфекции.Нашата визија е да се заштити твое.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите