.

.

SDENSHI 50, 100, 150, 200, 250, 300, 500ml Borosilicate Конусна Колба Erlenmeyer - 500mL

SDENSHI 50, 100, 150, 200, 250, 300, 500ml Borosilicate Конусна Колба Erlenmeyer - 500mL

мислење на клиентот:

DEN 383.76
Достапност
Во достапна форма

Мазна и транспарентен ѕид, јасно скала.отпорни, единствен дебелина на ѕидот. 100% Сосема нов.Направен од висок квалитет на borosilicate, задебелена, издржливи.Обично се користи во училиште, фабрика, болница, лабораториски експеримент.Опис : - Обично се користи во училиште, фабрика, болница, лабораториски експеримент Направен од висок квалитет на borosilicate, задебелена, издржлив - отпорни, единствен дебелина на ѕид Мазни и транспарентен ѕид, јасно скала - 100% Сосема new Specification : - Материјал : Стакло - Боја : Transparent Size Табела : Големина : Прибл.50мл : Висина : 7.7 cm/3.03 инчен; Дното Кол : 5.0 cm/1.97 инчен ; Mouthtop Кол : 3.3 cm/1.30 inch100ml : Висина : 11cm/4.33 инчен; Дното Кол : 6.6 cm/2.60 инчен ; Mouthtop Дијаметар : 3.3 cm/1.30 inch150ml : Висина : 13cm/5.12 инчен; Дното Кол : 7.4 cm/2.91 инчен; Mouthtop Кол : 3.4 cm/1.34 inch200ml : Висина : 14.9 cm/5.87 инчен; Дното Кол : 7.9 cm/3.11 инчен; Mouthtop Кол : 3.9 cm/1.54 inch250ml : Висина : 14.7 cm/5.79 инчен; Дното Кол : 8.4 cm/3.31 инчен; Mouthtop Кол : 3.6 cm/1.42 inch300ml : Висина : 16.5 cm/6.50 инчен; Дното Кол : 8.8 cm/3.46 инчен; Mouthtop Кол : 3.6 cm/1.42 inch500ml : Висина : 19cm/7.48 инчен; Дното Кол : 10.2 cm/4.02 инчен ; Mouthtop Кол : 4.1 cm/1.61 inch Package Вклучува : 1 Парче Конусна Колба.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите