.

.

LanSupp за iPhone 7 Екран Замена Бела, 4.7 Инчен LCD Екран и 3D Touch Digitizer, со Сензор за Близина, на Предната Камера, Слушалка Звучници и Поправка Алати

LanSupp за iPhone 7 Екран Замена Бела, 4.7 Инчен LCD Екран и 3D Touch Digitizer, со Сензор за Близина, на Предната

мислење на клиентот:

DEN 838.80
Достапност
Во достапна форма

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . ☀ КОМПАТИБИЛНОСТ ☀ Само за i Phone 7 4.7"(A1660,A1778,A1779), не за i Phone 7 плус.Ве молиме бидете сигурни дека вашиот i Phone модел пред да го купат. ☀ ЗАМЕНА ☀ го Замени стариот, оштетените, скршени, испукана, изгребани екран или со одговор на проблемите, мртви пиксели или светли дамки.Сите потребни поправка алатки се вклучени. ☀ ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА ☀ метал слушалка, пред камера, сензор за близина и задната плоча се пред присутните.Вие не треба да се пренесе од стариот екран на новиот екран.Не е лесно да се прават грешки. ☀ ПРЕТПАЗЛИВОСТ ☀ i Phone 7 замена на екранот не се вклучени home копчето.И на Допир ID функција работи само со оригинални home копчето.така што треба да се пренесе на home копчето од вашиот стар екран. ☀УСЛУГА☀ Секој iphone 7 екран замена на комплет е 100% тестирани пред да се испраќаат надвор.Ние обезбедуваме 30 дена за враќање на пари и 12 месеци гаранција.Ако не сте задоволни, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе се потрудиме да го решите вашиот проблем.Ве молиме да пребарувате за "Замени i Phone 7 екран" за да се види настава видео на YOUTUBE пред инсталацијата.Отстранете ја батеријата кабел пред инсталација или осигурете се дека телефонот е исклучен.Инаку, iphone 7 LCD екранот нема да го вклучи.Не притиснете четирите агли и да се биде внимателен кога заклучување завртки,во спротивно тоа ќе предизвика внатрешно стакло скршени.Futhermore, не над-виткајте или употреба на прекумерна сила за да ја раскинам.Секој елемент треба да бидат инсталирани во оригинална локација, бидејќи тие не се иста должина!Никогаш не се стегне завртка над граничните!.Ве молиме да се поврзете на флексибилен кабел еден по еден и да бидете сигурни дека сите конектори се правилно инсталирани.Флексибилни cablewill се правилно поврзани со "клик" звук.Ве молиме проверете ги LCD и бидете сигурни дека flex кабелот е во добра состојба и да нема остатоци од конекторот.Lan Supp е бренд се фокусира на iphone екран замена САМО .Тоа е нашата крајна цел за снабдување премиум производи за клиенти.Lan Supp има независна КК тим режимот, екранот се 100% се проверуваат и работа и пред пратката.О : Доколку на екранот не може да се вклучи, тоа е затоа што на LCD конектор не е целосно инсталирана, или доби лабава.Кога тоа се случува, ве молиме повторно инсталирајте ги конекторите за неколку пати.По инсталиран на екранот, ве молиме притиснете на копчето и home копчето за 15 секунди за да ја ресетирате екран.A : Обично еден од конекторите се валкани или не се вклучени во правилно.Полесно се поправи е да се укине екран од остатокот на матичната плоча и отстранете го LCD и други кабли.Можете да користите алкохол и памук брис.Чистење на конектори нежно и почекајте неколку секунди за алкохол да исчезне пред приклучување кон конекторите во.Бидете сигурни дека ќе имаат врски седи правилно.А : ве Молиме проверете и го направи тоа како што е подолу : .а.Ве молиме проверете iphone 7 LCD да бидете сигурни дека flex кабли се во добра состојба и дека не постојат остатоци на конекторот.б.Да го исклучите и повторно да го вклучите за flex кабли од матичната плоча страна.в.Потоа се Рестартира : Држете го копчиња (Дома, До јачина на звук и копчето) до phone switch за надолу, а потоа префрлете се нагоре повторно.А : 1. Ве молиме трансфер на home копчето од вашиот orginal екран, затоа што само orginal екран може да се направи вашиот допир ID работа .Оваа точка не ја вклучуваат home копчето. 2. На home копчето треба да бидат поврзани со метална плоча, а потоа кабел на метална плоча треба да се инсталира на логиката одбор.Ве молиме бидете сигурни дека и двете конектори се целосно опремени и ве молиме нежно инсталирајте ги конекторите.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите