.

.

KEO Секачи KEO 53525 Кобалт Челик Еден Крајот Countersink, Соголени (Светла) Заврши, На 90 Степен Точка Агол, Круг месо тело, 3/8 месо тело со Дијаметар Од 1 Тело Дијаметар

KEO Секачи KEO 53525 Кобалт Челик Еден Крајот Countersink, Соголени (Светла) Заврши, На 90 Степен Точка Агол,

мислење на клиентот:

DEN 678.48
Достапност
Во достапна форма

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 90 степени агол.KEO Нула flute countersink и deburring алатки се едноставни, сите намена алатки изработени од Кобалт кои овозможуваат беспрекорна countersinking и deburring.Во дијалог-бесплатна сечење акција се бара минимална потрошувачка.На microsmooth прецизност ЦПУ земјата изградба произведува чиста, мазна сечење без smearing на различни материјали.Алатката особено супериорна во countersinking или deburring дупки во алуминиум, пластика и други nonmetallics.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 90 степени агол.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите