.

.

Ултра Меки Силиконски earplugs за Спиење, Патување, Пливање, Работи, ' рчењето, Еднократно, moldable, Водоотпорен, Редукција на Шум, Бучава Поништување, 8 Париз, со 2 Патување С

Ултра Меки Силиконски earplugs за Спиење, Патување, Пливање, Работи, ' рчењето, Еднократно, moldable, Водоотпорен,

мислење на клиентот:

DEN 276.00
Достапност
Во достапна форма

Max 32 d B намалување на шумот стапка, поништување бучава.Ултра мека, одлична за спиење, патување, пливање, работи, ' рчењето.Еднократно, remoldable, перат, не-леплива, удобно.Вода доказ, идеален за пливање или туширање.Една големина одговара на сите, вклучувајќи различен облик на ушниот канал и влезот.Нема потреба да ја вметнете во ушниот канал, нема греење, само маска уво влезот, без болка по долгата употреба.Не-токсични, BPA free, Латекс слободни, Алергија слободни материјал.Безбеден за употреба, дури и за деца.Со гордост дизајн и развиена во Њујорк, САД, поддршка на локални бизнис, па ние може да ви послужи подобро!!!.Тестирани од страна на професионални акредитирани лаборатории во САД, CE certificate. 8 Пара Премиум Пакет со 2 патување случаи, Светло Сина или Бела.Нашиот производ развој експерти рака-изберете најдобар квалитет со силиконска материјал со напредни научно технологија потврдено формула за да се создаде нашата сакана earplugs производ.Нашата контрола на бучавата професионален развој тим дизајниран најновите формула со врвен технички карактеристики.Нејзините удобно, ултра меки, moldable, перат, еднократно, и не-леплива.Без греење се потребни.Нема оток или болната сензација во ушниот канал по долгата употреба, идеален за спиење, особено странични прагови.Одлично за спиење и идеален за странични прагови, особено кога ќе имаат ' рчењето партнер или бучни соседи.Најдобро решение за сите видови на звуци, можете да уживате во сите гласно настани без да се грижиш за оштетување или губење на слухот.Својата, исто така, водоотпорен, да ви помогне да уживате во водени спортови како пливање или сурфање, па дури и покажуваат додека спречување пливачи уво.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите