.

.

Caldwell E-MAX Низок Профил, Електронски Претрес Заштита со Звук Засилување 21-25 NRR

Caldwell E-MAX Низок Профил, Електронски Претрес Заштита со Звук Засилување 21-25 NRR

мислење на клиентот:

DEN 1079.76
Достапност
Во достапна форма

СПЕЦИФИКАЦИИ : Искуство висококвалитетен стерео звук додека самоуверено заштита на вашиот слух со 23 NRR (Намалување на Шумот Оценка).УДОБНО : Кој е прилагодлив headband и поместена уво чаши, ќе најдете обичај се вклопуваат за да се обезбеди правилно отстранување на бучава и слух заштита, витки, ниска профил дизајн обезбедува поблиску образ заварување, овозможувајќи за повеќе точни пукање.ЕДНОСТАВНОСТА НА КОРИСТЕЊЕ : Работи на 2 AAA батерии (вклучени) и е компатибилен со Caldwell е литиум-јонска батерија pack (се продава одделно).КАРАКТЕРИСТИКИ : Dual микрофони во секое уво обезбеди насочен јасност, проширување звуци за идеален волумен со push копчето контроли.УДОБЕН : Со компактен дизајн, Caldwell виткање muffs лесно се вклопуваат во вашиот опсег торба.E-MAX Pro висок квалитет на електронски претрес заштита од Caldwell испорачува стил и удобност за целиот ден употреба, плус тоа доаѓа со млади и возрасни големини и низа на бои.Со 23 NRR намалување на шумот оценка и низок профил, дизајн, може да остане удобно и да го заштитите вашиот слух на опсег.Високо квалитетен стерео звук чува она што сакате да слушнете кристално јасни и лесно да се користат притисни копчето контроли за јачина на звук овозможи лесно корекција.Работи на ААА батерии.На Caldwell E-MAX Pro серија обезбедува висок квалитет на електронски претрес заштита наменета за сите денот употреба, понудени во млади и возрасни големината.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите