.

.

StarTech.com DisplayPort да DVI Адаптер - DisplayPort да DVI-D Адаптер Видео Конвертор 1080p - ДП 1.2 да Монитор DVI/Display Кабел Адаптер Dongle - ДП да DVI Адаптер - Latching ДП Конектор (DP2DVI2)

StarTech.com DisplayPort да DVI Адаптер - DisplayPort да DVI-D Адаптер Видео Конвертор 1080p - ДП 1.2 да Монитор

мислење на клиентот:

DEN 455.76
Достапност
Во достапна форма

DISPLAYPORT ДА DVI АДАПТЕР : Display Port 1.2 HBR2 да DVI-D (digital само) еден линк адаптер поврзува DVI display/проектор 1920x1200/1080p 60 Hz; HDCP 1.4 6" (15cm) приклучен кабел Display Port Уверение.КОМПАТИБИЛНОСТ : Пасивен видео конвертор поддржува ДП++ код нуклеарни workstations, компјутери (AMD/Nvidia), лап-топ компјутери, мала форма на фактор компјутери & приклучни станици.ПОВРЗУВАЊЕ НА ПРИМАРНИОТ ИЛИ СЕКУНДАРНИОТ ДИСПЛЕЈ : Поврзување на монитор DVI или проектор, или да додадете втор екран на вашата работна станица со користење на ДП да DVI адаптер Тестирани w/ DVI кабли до 25ft EDID & DDC помине преку обезбеди компатибилност помеѓу извор & екранот.LATCHING DISPLAYPORT и ЗАВРТКА ЗАКЛУЧУВАЊЕ DVI : Latching ДП конектор обезбедува солидна домаќин врска Поддржува DVI завртка заклучување кабел за да се спречи кабел од кои доаѓаат се лабави или случајно исклучувањето Компактен дизајн.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Со не софтвер или возачи е потребно, ДП да DVI адаптер конвертор работи w/ било кој оперативен СИСТЕМ Display Port машко да DVI женски адаптер dongle Конектор е DVI-I, сепак само дигитален сигнал (DVI-D) поминува.Оваа Display Port да DVI-D адаптер ви овозможува да го поврзете DVI монитор за Display Port-от уреди.Крајната Преносливост Оваа мала форма на фактор DVI видео конвертор нуди компактен и пренослив решение за поврзување на постоечки DVI екранот.Има четири-инчен кабел кој нуди додаде флексибилност во тесни места, што го прави одличен избор за BYOD (се донесе-ви-свој-уред) апликации.Плус, на dongle совршено се вклопува во вашата торба за лаптоп или за носење, што го прави совршен за патување додаток.Кристално Јасна Слика за Квалитет Со поддршка за PC резолуции до 1920x1200 или HDTV резолуции до 1080p, ова ДП да DVI дисплеј адаптер произведува кристално јасна слика што го прави идеален за дигитални центри за забава, и конференција и tradeshow апликации.Оваа DVI dongle ви овозможува да преземе целосна предност на еден link DVI способност.Тоа е пасивна адаптер кој бара ДП++ порта (Display Port++), што значи дека DVI и HDMI сигнали, исто така може да биде предадена преку пристаништето.Зголеми Вашата Продуктивност Наменети за outputting кориснички генерирана содржина, како што презентации и работа документи, оваа Display Port да DVI конвертор исто така може да работи на зголемување на вашата продуктивност со проширување на вашиот компјутер десктоп кон средно монитор, удвојување на располагање workspace.DP2 DVI2 поддржани од страна на Star Tech.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите