.

.

VisionTek Производи DisplayPort да SL DVI 1.8 M Активни Кабел (M/M) - 900799

VisionTek Производи DisplayPort да SL DVI 1.8 M Активни Кабел (M/M) - 900799

мислење на клиентот:

DEN 359.52
Достапност
Во достапна форма

Подржува резолуција до 1080p FHD 1920 x 1080 @ 60 Hz.Целосно Display Port 1.2 компатибилни (порано верзија на компатибилност).Поддржува AMD Eyefinity Технологија за мулти-DVI прикажува со независни одлуки.Одлична за употреба на вашиот монитор DVI како секундарниот дисплеј.Совршен за поголем формат екрани кои користат високо DVI резолуции.Активни конверзија дизајн е идеален за графички картички кои не се способни да outputting ДП++ (multi-mode) сигнали.На Vision Tek Display Port да DVI-D SL 1.8 метри (5.9 нога) активни кабел ви овозможува да го поврзете вашиот омилен ДП уред на вашиот single link DVI екранот или проектор.Ова активно кабел работи без какви било дополнителни моќ или возачи.Гледајте филмови во совршена 1080p јасност или се справи со вашите најсложените софтверски апликации низ повеќе прикажува.Кабелот овозможува доволно должина, така можете да го конфигурирате вашето биро или презентација setup сепак сакате.Оваа Display Port да DVI видео кабел конвертор карактеристики на latching Display Port конектор, па може да се зацврсти и да се обезбеди приклучок на системот порта.За разлика од пасивните адаптери, ова ДП да DVI конвертор нуди активен чипсет за компатибилност со било Display Port излез - идеален за графички картички и уреди што не поддржуваат outputting мулти-режим ДП++ сигнали (e.г.AMD Eyefinity).Лесно да се конвертира екранот поврзување на вашиот лаптоп, десктоп или таблет за да одговара на вашиот екран.Vision Tek адаптери и кабли дозволи за светот на конекција флексибилност.Vision Tek нуди голем број на кабли и адаптери за избор на екранот видови од Display Port, Mini Display Port, HDMI, DVI, VGA, USB, USB-C и Thunderbolt 3. Со користење на правото кабел или адаптер за вашата конфигурација може да го направи сите разликата за перформанси и визуелен јасност.Од табели за да се брза игри, имаме кабли и адаптери треба да се нагоре и трчање непречено.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите