.

.

Canon EOS 30D dslr фото Камера со EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM Леќа (СТАРИОТ МОДЕЛ)

Canon EOS 30D dslr фото Камера со EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM Леќа (СТАРИОТ МОДЕЛ)

мислење на клиентот:

DEN 9312.00
Достапност
Во достапна форма

By наспроти тоа, сигнал за конверзија во Канон е CMOS сензори се управувани од страна на индивидуални засилувачи на секој пиксел сајт.) За лесно вертикална снимање, на БГ-Е2 обезбедува дополнителни shutter ослободување, главниот бирање, AE заклучување/FE заклучување, и AF точки избор контроли.Ниско-pass филтер пред сензор го намалува лажни боја и moiré ефекти, додека инфраред филтер потиснува црвено fringing предизвикани од сензорот рефлексии и магла.6 IS USM Леќа Еквивалент на 28-135mm објектив, оваа нова EF-S леќа носи вистински широк агол на теле покриеност на EOS dslr фото стрелците.Висока и ниска брзина последователни снимање (5 рамки и 3 рамки во секунда, соодветно).Батеријата потпора Да се прошири на EOS 30 D е 750-shot (CIPA стандард) на батеријата и да се зголеми ракување со опции, камерата е компатибилна со BG-Е2 батерија зафат.Софтвер, Како и најновата Дигитална Фото Професионални СУРОВИНИ обработка на слика софтвер, EOS 30 D доаѓа со Canon EOS Решение Диск, содржат новиот EOS Комунални услуги (интегрирање на далечинскиот фаќање софтвер), плус за најновитеверзии на Zoom Browser/Image Browser и Photo Stitch.Прстен-тип USM значи, како брзо и нечујно БОЛЕСТ, како и со полно работно време прирачник се фокусира кога се во БОЛЕСТ режим.Преостанатиот фиксна шема и случаен бучава се занимава со на-чип бучава-елиминација circuitry.Бучава генерација се намалува и потрошувачката на енергија ограничен.Леќа карактеристики Компактен, лесен дизајн со 5x зум сооднос (28 135mm еквивалент) Одлични оптички квалитет : Aspheric елемент со две aspherical површини се користат Затвори-фокусирајќи се на 1.Тоа носи докажано EOS технологија на едно ново ниво, давајќи фотографи непобедлива фотографски искуство. (Не се вклучени; мора да се купи одделно.Камерата е фабрика стандардната конфигурација е наместен за да се достави веднаш да се употребуваат JPEG слики без потреба за дополнителни подесувања на менијата.И тоа може да се фати до 30 JPEG и 11 СУРОВИНИ (или 9 СУРОВИНИ + JPEG) додадени фајлови во еден рафал.2-мегапикселна CMOS сензор и DIGIC II Слика Процесор.6 IS USM леќа.Непотребни полнење трансфер операции се избегнуваат, многу забрзување на процесот на добивање на сигналот на сликата процесор.Голем 2,5-инчен LCD монитор дека може да се гледа во екстремни агли до 170 степени.0 рамки во секунда, на EOS 30 D ќе amaze и уживаат фотографи кои не сакаат да чекаат за нивните камерата кога тие се подготвени да пука.Целосно компатибилен со сите EF и EF-S Објективи и широк спектар на EOS систем додатоци; комплет вклучува EF-S 17-85mm f4-5.2-мегапикселна CCD прави доволно детали за фото-квалитет на 16 x 22-инчен отпечатоци.15 нозево 135mm, исполнува рамка со предмет 3 x 4.) На БГ-Е2 трае две Литиум-Јонска батерија пакети до 2,200 рамки или шест АА батерии во доставени BGM-Е2 батерија списание. (Безжична датотека предавател и леќи не се вклученимора да се купи одделно.Напојува со литиум-јонска батерија pack; продавници слики на СП картички.На полно опремен шут екранот со информации не само што дава RGB хистограм, тоа може да се прикаже на БОЛЕСТ рамка се користи.9 фокус поени може да биде избран автоматски или рачно избрани користење на 30 D е интуитивен, палецот-управувана мулти-контролор.Зголемување никогаш не е побрзо.Слика Стил пред-сетови може да се спореди со различни филмски видовисекоја од нив нудејќи им различни бои одговор.4 инчи Прстен-тип Ултразвучно мотор за супериорен БОЛЕСТ перформанси; овозможува полно работно време МФ Слика за Стабилизација, со што се проширува објективот на корисноста на ниски нивоа на светлина Кружен отвор дизајн обезбедува за природни моменти, дури и престана да надолу две запира Не-ротирачки предни елемент; леќа должина не се менува во текот на focusing EOS : системот Еден од EOS 30 D најголемите предности е EOS систем : компатибилност со сите Canon EF и EF-S објективи, ЕКС-серија Speedlites, и EOS додатоци како што се Безжичните Датотека Предавателот WFT-Е1.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите