.

.

Extaum Влажност Контролер,Дигитални Влажност Контролер Интелигентни Влажност Контрола Switch Humidistat Регулаторот Hygrometer

Extaum Влажност Контролер,Дигитални Влажност Контролер Интелигентни Влажност Контрола Switch Humidistat Регулаторот

мислење на клиентот:

DEN 2313.60
Достапност
Во достапна форма

Висока точност и широк опсег на мерење.Стабилни перформанси, поддржува долго време се користи.Со голем и јасен приказ за подобра читливост.Лесно да се постави.Dual влажност екранот.Карактеристики : Материјал : ABS Напон : 12v, 24v (изборен) Екран light боја : црвено + црвена, црвена + сина (изборен) Мерен опсег : 0%~99%RH Влажност контрола опсег : 1%~99%RH Влажност контрола на прецизност : 1%RH Мерење на точност : ±3%RH (25℃ средина е најдобар) Излез : 10 A Работната средина : 90% влажност Објект големина : 48 * 29 * 22mm / 1.89 * 1.14 * 0.87 во Пакет големина : 80 * 50 * 30мм / 3.15 * 1.97 * 1.18 во Пакет тежина : 50g / 1.76 унци Забелешка : 1.Поради различни екран и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики. 2.Ве молиме оставете малку мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Пакет Листа : 1 * Дигитален Влажност Контролорот 1 * 1.5 м Сензор.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите