.

.

Пинк Далечински Контролер за Wii, Изградена во Движење Плус Далечински Контролер и Замена Далечински Игра Контролер со Силиконски Случај и врвка за околу Рака за Ninte

Пинк Далечински Контролер за Wii, Изградена во Движење Плус Далечински Контролер и Замена Далечински Игра Контролер

мислење на клиентот:

DEN 743.76
Достапност
Во достапна форма

★ДВИЖЕЊЕ ПЛУС★ вградениот сензор за движење и комуницира безжично со Сензор Бар за невидена прецизност и леснотија на користење.Вграден-во движење плус да се зголеми контролата. ★КОМПАТИБИЛНОСТ★ Овој контролер, комбинација на advanced motion-сетилните карактеристики на Wii Движење Плус со Wii Remote.Компатибилен со сите верзии на Wii конзола.Напојува од страна на 2 АА батерии(не се вклучени). ★ЛЕСНО SYNC ЧЕКОРИ★ Push на мало копче на контролорот (каде батерии оди), потоа притисни го црвеното копче на Wii конзола (под малата врата), тогаш сте во можност да ги синхронизирате со Wii. ★БЕСПЛАТНО СИЛИКОНСКА МАСКА & РАКА★ Силиконска маска штити далечински контролер против секојдневниот прашина, опасности и гребнатини, на рака може да му го додели. ★ПРЕМИУМ УСЛУГА★ Ако имате било какви прашања, ве молиме да ни кажете во прв пат.Ние ќе се обезбеди професионална услуга за да ги реши вашите проблеми.Таму е сосема ризик купување. ★Спецификации★-Материјал : ABS пластика-Моќ : 2x AA батерии (не се вклучени).-Конекција : Bluetooth, прибл. 5 M.★Карактеристики★1.Трета страна производи, не се направени од страна на Нинтендо. 2.Далечинскиот плус карактеристики на говорникот, на повратната информација со вибрации и вграден во движење плус.3.Nunchuck контролер има вграден-во 3-axis сензор за движење.4.Притиснете го копчето за синхронизација на копчето на двете далечинскиот управувач и Wii конзола за конектор.5.Напојува од страна на АА батерии или батерија.Батеријата не е вклучена.6.Кука на далечински контролер до калуѓерката чак контролер да играте повеќе игри.7.Заедно со движење плус прилог да се подобри точноста на далечински контролер.★Wii Remote controller со Wii конзола★1.Моќта на Wii конзола.2.Го отворите задниот поклопец на далечински контролер, а потоа да се стави во две нови АА батерии.3.Ќе најдете мала црвена sync копчето крај на батеријата слот.4.Притиснете sync копчето, четири светла (играчот LED) на контролорот ќе флеш.5.Отворете ја SD слот за Wii конзола, ќе најдете црвено sync копчето веднаш до SD слот.Потоа притиснете на ова sync копчето.6.Почекајте неколку секунди, играчот ДОВЕДЕ на контролорот ќе престане да трепка и светлина до кога paring е завршена.7.Играчот ПРЕДВОДЕНИ од укажува на играчот број на контролер кој моментално е во употреба.★Пакетот вклучува★1* Далечински контролер со движења plus1* Силикони случај за remote1* врвката за на рака.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите