.

.

Преносни Multimeter,KT7005 Преносни Интегрирани Прирачник Спектар Аналогни Multimeter со Заштитна Маска

Преносни Multimeter,KT7005 Преносни Интегрирани Прирачник Спектар Аналогни Multimeter со Заштитна Маска

мислење на клиентот:

DEN 849.36
Достапност
Во достапна форма

100% сосема нов и висок квалитет.Лесен и тоа е пренослив, па може да се стави во вашиот алатка торба.Интегриран дизајн на тест води со едноставни и практични функции.На метар има 15 движи и може да се измери DC напон, AC напон, DC струја, отпорност, и батеријата capacitance.На метар е во согласност со EN61010 стандард и CAT II 600 V overvoltage стандард.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Модел : KT7005 Осигурач : F0.5/250 V, со дијаметар од 5x20mm DC Напон 2.5 / 10/50/250 / 500 V (±5% FS) AC Напон 10/50 / 500 V (±5% FS) DC Струја 0.5 m / 10m / 250m A (±5% FS) Отпор 10 K / 1 M (±5% FS) Батерија тест 1.5 V (оптоварување тековната 110m A ±5%), 9 V (оптоварување тековната 9m A±5%) DB Тест : -10~56 (1m W/600 0d B) Работна Температура : 0~40℃ Влажност е пониска од 70% RH Складирање на животната Средина : -10℃-50℃, влажност под 70% RH Моќ : UM-3 (АА) 1.5 V*1 Точност : DC, AC±5% калибрација периодот е една година услови на Животната средина за да се осигура точноста : 18℃ ~ 28℃ влажност помалку од 75% RH Тежина : Околу. 300g / 10.6 оз Големина : Прибл. 49 * 155 * 88mm / 1.9 * 6.1 * 3.5 во Пакет Листа : 1 * Multimeter(без прирачник за корисникот) 1 * 1.5 V Батерија(внатре multimeter) 1 * Сертификација на производи 1 * Заштитна Маска.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите