.

.

HDMI Корекција Џек, MOERISICAL 10 Парчиња HDMI Корекција Вметнете Женски Женски Спојка Адаптер

HDMI Корекција Џек, MOERISICAL 10 Парчиња HDMI Корекција Вметнете Женски Женски Спојка Адаптер

мислење на клиентот:

DEN 407.76
Достапност
Во достапна форма

★ ЗДРАВ SNAP-IN ИЗГРАДБА на женски женски HDMI ѕид приклучоци обезбедува безбедна конекција.Се вклопува во било кој стандарден клуч ѕид плоча.Се одликува со златно-позлатен женски конектор на секој крај, обезбеди едноставен и безбеден начин да се поврзете HDMI кабли во ѕид плоча. ★ КОМЕРЦИЈАЛНИ ОДДЕЛЕНИЕ HDMI Корекција Џек вметнете обезбедува професионални бараат инсталација за домашно кино A/V конфигурации со ѕид монтирани HDTV.Поврзете Blu-ray плеер, видео плеер, hd телевизор, проектор, компјутер и други уреди со заеднички HDMI порти. ★ БРЗО се ПОВРЗЕТЕ ИНСТАЛАЦИЈА со обновливи HDMI инсерти кои лесно може да се прекинува и се преместени кога надградба или redecorating.Поврзете HDMI 90 или 270 степени агол адаптер за да го насочите кабли во тесни простори. ★ ЦЕЛОСНА ФУНКЦИЈА на КОМПАТИБИЛНОСТ за сите 3 D, 4 K, Audio Return Channel, Електроника Контрола, и Ethernet карактеристики на вашите HDMI кабли и уреди, без било сигнал загуба; позлатени HDMI помине преку конектори за подобрување на сигналот на пренос и се спротивстави на корозија да се обезбеди трајност. ★ ГАРАНЦИЈА - Објекти што доаѓаат со 6 месеци гаранција.Ќе може да се добие целосна наплата или замена за слободен ако квалитет проблем.Било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате, TIKTAK ќе ви помогнат да се реши проблемот наскоро.Ви благодариме за вашето разбирање.HDMI Корекција Џек Plug & Печ Оваа MOERISICAL HDMI корекција џек е дизајниран за да се вклопи во било кој стандарден клуч ѕид плоча.Се одликува со златно-позлатен женски конектор на секој крај, обезбеди едноставен и безбеден начин да се поврзете HDMI кабли во ѕид плоча.Ова е камен-темелник нема да има ефект на сигнал и затоа ги поддржува сите High Speed HDMI карактеристики, вклучувајќи 3 D, 4 K, Audio Return Channel и Ethernet карактеристики на вашите HDMI кабли.Карактеристики : Лесен snap-in задржување на клипот се обезбеди безбедна и отпорност на бесплатна конекција Ro HS согласност и Областа заменливи.Pigtail.Совршен за Конференциска Сала или A/V Театар Ѕид Плоча Specification : Connector 1 : HDMI Женски Конектор 2 : HDMI Женски Боја : Бела Пакет, вклучувајќи : 10x HDMI Корекција Џек Внесува(ѕидни плочки не се вклучени) Инсталација Совети : - HDMI Корекција Џек Вметнете е вертикално ориентирани - Кука на долната усна во отвор додека го држите клуч вметнете во мал агол - Ротирајте го вметнете нагоре за да snap на задржување клип на врвот во отвор додека не легне на своето место - Поврзете HDMI 90 или 270 степени агол адаптер за да го насочите кабли во тесни простори - Тест сите каблирање со камен-темелник вметнете пред да инсталирате трајно во ѕидот.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите